Arama sonuçlarınız

1. atabey74

8.2.1 I. Dünya Savaşı’na Yol Açan Gelişmeler (I. Dünya Savaşının Sebepleri)

İTA.8.2.1 Birinci Dünya Savaşı’nın sebeplerini ve savaşın başlamasına yol açan gelişmeleri kavrar. --Savaş öncesinde ülkeler arasındaki bloklaşmalara değinilir. (Sitedeki sunulardan ve ders kitabından faydalanılmıştır. Sınıf içinde rahat okunabilmesi için yazı puntoları uygun ayarlanmıştır.)
  2. atabey74

6.7.4 Kültürümüze Sahip Çıkalım

SB. 6.7.4. Popüler kültürün, kültürümüz üzerindeki etkilerini sorgular. --Kültürümüze ait olmayan unsurların, medya araçları yoluyla toplum hayatını nasıl etkilediği fark ettirilir. (Sitedeki sunulardan ve ders kitabından faydalanılmıştır. Sınıf içinde rahat okunabilmesi için yazı...
  3. atabey74

6.7.3 Lider Türkiye

SB.6.7.3. Ülkemizin sahip olduğu siyasi, askerî, ekonomik ve kültürel özelliklere bağlı olarak uluslar arası alanda üstlendiği rolleri analiz eder. (Sitedeki sunulardan ve ders kitabından faydalanılmıştır. Sınıf içinde rahat okunabilmesi için yazı puntoları uygun ayarlanmıştır.)
  4. atabey74

7.7.4 Küresel Sorunlara Çözüm Üretiyorum

SB.7.7.4. Arkadaşlarıyla birlikte küresel sorunların çözümüne yönelik fikir önerileri geliştirir. --Küresel iklim değişimi, doğal afetler, açlık, terörizm ve göç konuları ele alınacaktır. (Sitedeki sunulardan ve ders kitabından faydalanılmıştır. Sınıf içinde rahat okunabilmesi için yazı...
  5. atabey74

7.7.3 İnsanları Nasıl Tanıyoruz (Çeşitli Kültürlere Yönelik Kalıp Yargılar)

SB. 7.7.3. Çeşitli kültürlere yönelik sahip olduğu kalıp yargıları sorgular. (Sitedeki sunulardan ve ders kitabından faydalanılmıştır. Sınıf içinde rahat okunabilmesi için yazı puntoları uygun ayarlanmıştır.)
  6. atabey74

7.7.2 Ekonomiye Yön Veren Kuruluşlar (Türkiye'nin İlişkide Olduğu Ekonomik Bölge Ve Kuruluşlar)

7.7.2. Türkiye'nin ilişkide olduğu ekonomik bölge ve kuruluşları tanır. (Sitedeki sunulardan ve ders kitabından faydalanılmıştır. Sınıf içinde rahat okunabilmesi için yazı puntoları uygun ayarlanmıştır.)
  7. atabey74

7.7.1 Türkiye’de Ve Dünyada Barış (Türkiye'nin Üyesi Olduğu Uluslararası Kuruluşlar)

7.7.1. Türkiye'nin üyesi olduğu uluslararası kuruluşlara örnekler verir. (Sitedeki sunulardan ve ders kitabından faydalanılmıştır. Sınıf içinde rahat okunabilmesi için yazı puntoları uygun ayarlanmıştır.)
  8. atabey74

6.7.2 Ticari İlişkilerimiz

SB. 6.7.2. Ülkemizin diğer ülkelerle olan ekonomik ilişkilerini analiz eder. --Konu kaynaklar ve ihtiyaçlar açısından ele alınır. (Sitedeki sunulardan ve ders kitabından faydalanılmıştır. Sınıf içinde rahat okunabilmesi için yazı puntoları uygun ayarlanmıştır.)
  9. atabey74

6.7.1 Komşularımız ve Kardeşlerimiz

SB. 6.7.1. Ülkemizin Türk Cumhuriyetleri ve komşu devletlerle olan kültürel, sosyal, siyasi ve ekonomik ilişkilerini analiz eder. (Sitedeki sunulardan ve ders kitabından faydalanılmıştır. Sınıf içinde rahat okunabilmesi için yazı puntoları uygun ayarlanmıştır.)
  10. atabey74

6.6.6 Kadın ve Toplum (Türk Tarihinde Kadının Konumu)

SB. 6.6.6. Türk tarihinden ve güncel örneklerden yola çıkarak toplumsal hayatta kadına verilen değeri fark eder. -- Pozitif ayrımcılık, ekonomik, siyasal ve toplumsal temsil gibi olumlu, kadına şiddet ve cinsiyet ayrımcılığı gibi olumsuz konular üzerinde durulur. (Sitedeki sunulardan ve ders...
  11. atabey74

7.6.3 Cumhuriyetimi Seviyorum (Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Nitelikleri)

SB.7.6.3. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel niteliklerini toplumsal hayattaki uygulamalarla ilişkilendirir. (Sitedeki sunulardan ve ders kitabından faydalanılmıştır. Sınıf içinde rahat okunabilmesi için yazı puntoları uygun ayarlanmıştır.)
  12. atabey74

6.6.5 Haklarımın Bilincindeyim

SB.6.6.5. Türkiye Cumhuriyeti’nin etkin bir vatandaşı olarak hak ve sorumluluklarının anayasal güvence altında olduğunu açıklar. (Sitedeki sunulardan ve ders kitabından faydalanılmıştır. Sınıf içinde rahat okunabilmesi için yazı puntoları uygun ayarlanmıştır.)
  13. atabey74

6.6.1 Nasıl Bir Yönetim (Monarşi, Oligarşi, Teokrasi ve Cumhuriyet)

6.6.1. Demokrasinin temel ilkeleri açısından farklı yönetim biçimlerini karşılaştırır. (Sitedeki sunulardan ve ders kitabından faydalanılmıştır. Sınıf içinde rahat okunabilmesi için yazı puntoları uygun ayarlanmıştır.)
  14. atabey74

7.5.6 Dijital Teknoloji Çağındayız (E-Ticaret)

SB. 7.5.6. Dijital teknolojilerin üretim, dağıtım ve tüketim ağında meydana getirdiği değişimleri analiz eder. --E-ticaret (gerçek ürünler kadar bilgisayar oyunları gibi sanal/dijital ürünler) üzerinde durulur. (Sitedeki sunulardan ve ders kitabından faydalanılmıştır. Sınıf içinde rahat...
  15. atabey74

Günlük plan yapılmasını içeren en son Tebliğler Dergisi numarası nedir?

En son günlük plan yapılmasını içeren Tebliğler Dergisi numarası nedir? Bilgisi olan varsa paylaşır mısınız.
  16. atabey74

İlerlemenin Sınırı Yoktur Sunu

Kazanım2. Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gelecekteki yaşam üzerine etkilerine ilişkin yaratıcı fikirler ileri sürer.
  17. atabey74

SB.5.7.4. Çeşitli ülkelerde bulunan ortak miras ögelerine örnekler verir.

SB.5.7.4. Çeşitli ülkelerde bulunan ortak miras ögelerine örnekler verir.
  18. atabey74

5.3.1 Haritayı Tanıyorum Sunusu

5.3.1. Haritalar üzerinde yaşadığı bölgenin yeryüzü şekillerini genel olarak açıklar. --Harita çizilirken belirli oranlarda küçültme yapıldığına değinilir. Ölçek türlerine ve hesaplamalarına girilmez. Fiziki haritada yer alan temel unsurlar ve bu unsurların anlamları üzerinde durulur. Erkan...
  19. atabey74

5.2.1 Tarihe Yolculuk (Mezopotamya ve Anadolu Uygarlıkları) Sunu

Tarihe Yolculuk Anadolu ve Mezopotamya Medeniyetleri konusuna ait sunumdur. Kazanım SB.5.2.1. Somut kalıntılarından yola çıkarak kadim uygarlıkların insanlık tarihine katkılarını fark eder. Erkan hocamın slaytın kapsamı genişletilmiş halidir. Sınıfta öğrencilerin rahatça görebilmesi için yazı...
  20. atabey74

Ve Millî Mücadele Başlıyor (Samsun’a Çıkış, Amasya Genelgesi ve Kongreler)

Kazanım 4: Mustafa Kemal’in Milli Mücadelenin hazırlık döneminde yaptığı çalışmaları milli bilincin uyandırılması, milli birlik ve beraberliğin sağlanması açısından değerlendirir. için hazırlanan sunudur. (Sınıfta projeksiyonda rahat görünebilmesi için yazılar mümkün olduğunca büyütülmüştür.)