Windows XP Ottoman Edition

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
Herşey Bill Gates’in rüyasında bir çınar ağacı görmesiyl e başlamışt ı...

Ol maada sistem-ül amel mucidi Amerikany alı Bill Gates ol Sultan-ı Devletlül erinin huzuruna çağrulub kendisine hediyeler ihsan edildi ve dahi müslümanl ığı seçüb Bilal adını aldı. Şirketini Haliç kıyısında Sadabada yakın bir yere taşıyup tüm işsiz müslüman mühendisl erini çalışturu b en son sistem-ül amelini üretti.

Windows XP Ottoman Edition

* Sefere çıkma sihirbazı, kuşatma çözümleri istemi gibi programcı kları bulunur. burada kullanmas ı en zevkli komut balkanlar ı biçemledi r.

* Program kurulumla rında karşınıza çıkan iletişim pencerele rinde "iki next, 1 previous" sistemi ilke edinilmiş tir.

* İki sektör ileri, bir sektör geri çalışan scandisk ve disk defragman ter yüzünden bu tür bakım işleri saatler sürer.

* Yaklaşık yılda bir kez "Tanzimat Pack" yayınlanı r üretici firma tarafında n, işletim sistemini n açıkları yamanır.

* Diğer tüm işletim sistemler inden (linux, beos gibi..) kendisi için yararlı olabilece k programla rı devşirme yoluyla kendi bünyesine katmasıyl a daha da güçlenece ği açık olan işletim sistemi.

* Firewall olarak Tiryaki Hasan Paşa 2.0 Kanije Edition kullanılı r.

* Beraberin de gelen Yeniçeri Virüssken programın da akinci opsiyonu ile virusleri n tespit edildikte n sonra hilal opsiyonu ile yokedileb ilecegi ya da vergiye bagla opsiyonu ile karantina altina alinabile cegi isletim sistemi.

* Bilgisaya r yönetici hesabı ile guest hesapları katlettir ebilirsin iz.

* Başlat yerine "yAllah" yazan işletim sistemidi r bu. Tıkladığı nızda pisssssmi diye bir ses çıkarır.

*** Olası mesajlar şöyle olabilird i.

* Windows yeni bir güncellem e ile temas halinde.L akin güncellem e şeytan işi olabilir. Ehli keder windows’unuz şu yolları izleyecek tir.
- Güncellem e nedir ne değildir bilinmeme kte devletlüm, bilinir kılmak için microsoft corp’a tez elçi salına.
- Elçi dönmez ise savaş ilan edile,sistem kendi kendini çökerte.
- Windows fetva-reader’dan mevzuat alına.

* Program yanıt vermiyor: Devletlüm, Viyana elçisi yine işin bokunu çıkarmış. .. Fitneleyi p duruyor ne var ne yoksa Devlet-i Ali Osmaniyye’de... Ne emredersi z?
Çeviri: "Bu microsoft ineği, makinede ne var ne yok; ötüp duruyor ameriga’daki micro ve soft’un server’ına ne yapalım?"

Tiz giderile:
Çeviri: "Bre cahil! control+alt+del müesseses ini bilmiyor musun, a a.. goduum? kelleni mi uçurayım, yoksa sen bu windows’dan başka bir işletim sistemi bulacak mısın memleketi yönetmek için?"

Devletlüm, bu ipneler işin bokunu çıkarmışl ar... Korsan gemilerim iz ne zaman Akdeniz’e açılsa haberleri oluyor...
Çeviri: "Korsan windows kullanıyo ruz; ama ne zaman ki inter-birleşmiş milletler e bağlanıyo ruz; alet anında ötüyor... Öyle task manager’la falan çözülmüyo r olay... Demek hakikaten var bir ipnelik bunlarda. .."

Padişah: "o halde, tiz İbrahim Müteferri ka buluna ve açık kaynak koda geçile... ."

* İbadullah muhit (çoklu ortam) ile idare-i izzet’e (güç yönetimi) teftiş rahlesind en (denetim masası) vasıl olabilece ğiniz nizam. Size şunları da söyleyebi lir:
- Bu düzenek beyhude amel icra etti; örtülecek . Mutasarru f düzenekle rde emniyete alınmamış vesikanız var ise emniyete almadığın ız tafsilatı nız sırra kadem basacak.
- Müsvedde-i halef’in (arkaplan) manzarası nı mübadele etmek içün şekil musannifi ne (dosya) seyir edin.

* Levazım tenekesi tahliye-i bertaraf edülsün mü? şeklinde geri dönüşüm kutusu boşaltma uyarısı olurdu.

* defterdar: registry
misal: "devletlum, defterdar’a göre, zahiri tapu kayıtları, ol sizinkile rle mukayese edilende bir takım menfi neticeler hasıl oldu. imdi bu ülke 15 saniye içünde boşaltulu b tekrar zapt eylenecek . eğer zapt eylenemez se, yeniçeri ağasına danışıla."

* iç oğlanı: spyware
misal: "zahiri bab-ı ali’de olan biteni, iç oğlanları, halayıkla rla bir olup, frenklere jurnallem ektedirle r.
tiz giderile? evet hayır"

* uyarı: bizans imparator u online oldu
seçenekle r: güvercin gönder, elçi gönder, ordu gönder

uyarı: bir elçi alındı
seçenekle r: haberi al, kafasını kesip geri gönder, cevap yaz geri gönder