LGS TEOG ortalaması nasıl arttırıldı? Ufak bir öneri!!!

timur07

Çalışkan Üye
Üye
TEOG ortalaması nasıl arttırıldı? Ufak bir öneri!!!

hocam öğrenci başına nasıl bir başlık takacak

Bay Efsane

Üye
Üye

Resimler gözükmüyor mu acaba? Eklemiştim,gozukmuyorsa gonderebilirim tekrardan.

crazyrapsodi

Yeni Üye
Üye

emeğinize sağlık güzel fikir. lakin ben uygulanışını tam anlamadım. diyelim 4er kişiden 4 grup oluşturdum. her gruba 1 taç mı hazırlanıyor. yoksa tek taç var herkes bekliyor mu. bir de tacı takan karşısındakilere evet hayırlı soru sorarak mı cevabı bulmaya çalışıyor yoksa karşısındaki grup arkadaşları mı onu yönlendiriyor. video yasak olmasa iyimiş :)

Bay Efsane

Üye
Üye

Hocam tek taç hazirliyorsunuz. Taçı takan arkadaş oturuyor. Diğer 3 kişi karşısında sırayla kavramı anlatmaya çalışıyorlar. Bildiği zaman taçtaki kavram ve anlatan kişi değişiyor . Bu kadar yani :) Anlatamayan ya da taçı takan arkadaş kavramı bilemezse pas hakkı sunabilirsiniz. Ben anlatan herkese birer pas hakkı sunuyorum.

nurnaz

Yeni Üye
Üye
Değerli meslektaşlarım,ortalama ile ilgili kısımda bilgi verirken bir oyundan bahsetmiştim.Birçok arkadaş özelden mesaj atmış,ilgilenmişler teşekkür ederim.Çocukların videosu da var;fakat MEB'in bu konulardaki hassasiyeti yüzünden paylaşmadım.Ama oyunun fotoğraflarını ekliyorum.
1)Basit bir karton parçasından bu ürünü hazırlayabilirsiniz.
2)Çocukları sınıf mevcuduna göre 3-4'erli gruplara ayırabilirsiniz.
3)Ders,ünite ya da konu ile ilgili anahtar kelimeleri,kazandırmak istediğiniz kavramları belirleyiniz.
4)Uygulanışı;bir öğrenci resimdeki başlığı kafasına takar.Karşısındaki arkadaşı ders ile ilgili olmak ve belirli bir süre şartıyla anlatmaya çalışır.Örn;Saltanat'ın Kaldırılması,Milli egemenlik yolunda atılan en önemli adımdır gibi.
5)Sıra ile her öğrenci oturacak şekilde planlama yapılır.
Benim bulduğum,emek harcadığım bir şey değil.Sadece televizyon programında gördüm,dersim için nasıl yapabilirim dedim.İkinci dönem itibariyle bu oyunu uyguluyorum.İnanın göreceksiniz,çocuklarınız bıkmadan,usanmadan bu oyunu oynamak isteyecekler.Önceki kadar yorulmadan,zevkli,eğlenceli,anlaşılır bir ders geçiriyoruz.
TEOG ilk dönem aynı öğrenciler ile ortalamam 69,9
TEOG ikinci dönem ortalamam 82,2. Bu artışın en büyük etkisinin oyun olduğunu düşünüyorum.Tüm arkadaşlarıma selamlarımı iletiyorum.
AUvPU7.jpg

PqYKCU.jpg

tKspeY.jpg

KJxjyT.jpg

Ue7EGP.jpg

meXB7t.jpg
hocam güzel bir oyun belli ki. ancak ben tam olarak anlamadım. özellikle konu nasıl anlatılıyor o kısmını anlamadım.