LGS TEOG ortalaması nasıl arttırıldı? Ufak bir öneri!!!

Bay Efsane

Üye
Üye
Değerli meslektaşlarım,ortalama ile ilgili kısımda bilgi verirken bir oyundan bahsetmiştim.Birçok arkadaş özelden mesaj atmış,ilgilenmişler teşekkür ederim.Çocukların videosu da var;fakat MEB'in bu konulardaki hassasiyeti yüzünden paylaşmadım.Ama oyunun fotoğraflarını ekliyorum.
1)Basit bir karton parçasından bu ürünü hazırlayabilirsiniz.
2)Çocukları sınıf mevcuduna göre 3-4'erli gruplara ayırabilirsiniz.
3)Ders,ünite ya da konu ile ilgili anahtar kelimeleri,kazandırmak istediğiniz kavramları belirleyiniz.
4)Uygulanışı;bir öğrenci resimdeki başlığı kafasına takar.Karşısındaki arkadaşı ders ile ilgili olmak ve belirli bir süre şartıyla anlatmaya çalışır.Örn;Saltanat'ın Kaldırılması,Milli egemenlik yolunda atılan en önemli adımdır gibi.
5)Sıra ile her öğrenci oturacak şekilde planlama yapılır.
Benim bulduğum,emek harcadığım bir şey değil.Sadece televizyon programında gördüm,dersim için nasıl yapabilirim dedim.İkinci dönem itibariyle bu oyunu uyguluyorum.İnanın göreceksiniz,çocuklarınız bıkmadan,usanmadan bu oyunu oynamak isteyecekler.Önceki kadar yorulmadan,zevkli,eğlenceli,anlaşılır bir ders geçiriyoruz.
TEOG ilk dönem aynı öğrenciler ile ortalamam 69,9
TEOG ikinci dönem ortalamam 82,2. Bu artışın en büyük etkisinin oyun olduğunu düşünüyorum.Tüm arkadaşlarıma selamlarımı iletiyorum.
AUvPU7.jpg

PqYKCU.jpg

tKspeY.jpg

KJxjyT.jpg

Ue7EGP.jpg

meXB7t.jpg

Cumali Güler

zalatar
Moderatör
TEOG ortalaması nasıl arttırıldı? Ufak bir öneri!!!

Emeğinize sağlık hocam güzel bir uygulama olmuş

taþköprü

Üye
Üye

hocam çok güzel ben kimim oyunu gibi sanırım

Bay Efsane

Üye
Üye

Deneyin,siz oynamaktan bikacaksınız ama çocuklar bıkmayacaktır. Okulumuzda en problemli görülen sınıf öğrencileri bile cuma günleri son iki saat dersim varken sürekli yanıma gelip sorarlar bu oyunu oynayacak mıyız diye. Deneyen arkadaşlar var ise yorum alalım :)