1. Forum sistemimizin değişmesinden sonra bazı kullanıcıların girişinde sorun yaşanmaktadır. Sorun yaşayan üyelerimiz şifre hatırlatma ile ilgili olan Üye Girişi Sorununu Nasıl Çözerim Konusunu Tıklayarak inceleyebilir. Yine sorun yaşarsanız erkanhoca@hotmail.com adresine kullanıcı adınızı ve üye olurken kullandığınız maili gönderiniz..

Tecrübeli Sosyal Bilgiler Öğretmenleri.........

'İstek ve Şikayetler' forumunda edessa tarafından 8 Şubat 2008 tarihinde açılan konu

1. edessa

edessa Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    YA ARKADAŞLAR MERHABA.BEN YENİ ATANDIM DA BİRAZCIK TECRÜBESİZİM.SOSYAL BİLGİLER DERSLERİNİ NASIL İŞLİYORSUNUZ?KİTABA BAĞLI KALARAKMI?KİTAPTAKİ PARÇALARI OKUTUYORMUSUNUZ ÖĞRENCİLERE?BİR DERSTE NELER YAPIYORSUNUZ ANLATIRMISINIZ BİRAZ?

2. barcus

barcus Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bu konuda ayrıntılı bir şekilde yardımcı olabilirim.
    cumhursargin@mynet.com

3. madi

madi Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    cumhur hocam burada paylaşsanız tecrübelerinizi

4. erkanisanmaz

erkanisanmaz Site Yöneticisi Site Yetkilisi Admin

Alınan Beğeniler:
    2,570
    Ödül Puanları:
    113
    Tecrübeli Sosyal Bilgiler Öğretmenleri.........

Ben de Milsan'ın, A Yayınlarının ve Altın yayınlarının kitapları var Üçünü de inceliyorum. Aynı konularda bile çok farklı yaklaşımlar var Birisinin iki kelime ile geçtiği bir konuyu diğeri iki sayfa anlatmış. Anlaşılan o ki daha yayın evleri bile bu işi tam yapamıyor. Ders işlenişine gelince elimden geldiğince sunu hazırlayıp dersi projeksiyonda işlemeye çalışıyorum. Önceden öğrencilere ev ödevi verip kitaptaki önemli kısımları sorularla deftere yazmalarını sağlayıp bazı konularda araştırma görevi veriyorum. Ders sırasında bu araştırmaları bir kaç öğrenciye okutup, soru cevap şekliyle işliyorum.

5. orhandemiral

orhandemiral Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ben çengelköy ilköğretim okulu sosyal bilgiler öğr orhan demiral..siz bu siteye girmekle yolun yarısını aldınız.
    yapacağınız.şey bir bilgisayar ve projeksiyon bir de sosyal sınıfı sonra da bu sitedeki sunumlar.. nerdeyse dersle birlikte gider sunumlar erkan isanmaz ı tavsiye ederim.artık ne yazikki klasik olarak şöyle işlersin diyemem.istanbuldaysan beni bulabilirsiniz.selamlar

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş