sosyal

zigana6129

Yeni Üye
Üye
materyal tasarım..!!

dostum çarkı felek yapıp her dilimi farklı numaralandırıp sorular hazırlayabilir veya herhangi bir bölgemizin kabartma haritasını yap

sosyalöðrencisi3

Üye
Üye
materyal tasarım..!!

nce marangoza gidip iki adet mdf tahta ayarlıyoruz. iki menteşe ile onları birbirine bağlıyoruz. yani elimizde büyük bir platform oluyor. sonra o platform üzerine sakarya nehrini çiziyoruz. sonra o platformun üzerine tutkal sürüyoruz. sonra üzerine biraz kum ya da toprak serpiyoruz. fakat sakarya nehrine kum falan dökmüyoruz. biraz da çim benzeri yeşil ot bulup bunları maket bıçağıyla parçaladıktan sonra onları da üzerine döküyoruz ve tutkala yapışmasını sağlıyoruz. sonra biraz pamuk alıp sakarya nehrinin üzerine yapıştırıyoruz ve mavi sprey boya ile boyuyoruz. daha sonra top halindeki pamukları dağlar olarak plana uygun şekilde platforma yerleştiriyoruz ve kahverengi ile boyuyoruz. oyuncakçıdan küçük asker oyuncaklar alıyoruz. bir Türk ve Yunan bayrağı alıyoruz. iki tarada dikiyoruz. askerlerimizi yerleştiriyoruz. ve dersi üzerinde alatıyoruz.
işte sakarya meydan muharebesi konulu dersimi böyle anlatmıştım. umarım işinize yarar.

internetten böyle birşey buldum acaba yapsam güzel olur mu

sevgi.2

Aktif Üye
Üye
materyal tasarım..!!

Lapbook denen materyali planlayıp kullanabilirsin. Örneklerini internetten bulabilirsin. Tur kitabı diyenler de var. Hemen hemen her konuya uygun ve geleceğin öğretmeni olarak çok kullanışlı olduğunu göreceksin başarılar

astroid

Üye
Üye
materyal tasarım..!!

kardeş bence bi top al üzerini sade bir renkle kapla, sonra iplerle meridyen ve pararlel yap hem basit hem kullanışlı hemde ucuz