Sosyal Bilgiler Kodları

Performans

Çalışkan Üye
Üye
SADABAT PAKTIna katılan ülkeler

A.İ.I.T(Atatürk ilke ınkılap tarihi)

AFGANİSTAN
İRAN
IRAK
TÜRKİYE

Egıtım ve Kultur Alanında yapılan Inkılaplar

TeMeL TuT
Tevhıd-ı Tedrısat Kanunu
Medreselerin Kaldırılması
Latin Alfabesinin Kabulu
Türk Tarih Kurumu
Türk Dili Kurumu

Mondorosta karışıklık çıkan 6 vilayeti

BESDEV :

Bitlis
Erzurum
Sivas
Diyarbakır
Elazığ
Van

Kadınların Belediye,Muhtar ve Vekil seçimlerine katılma sırası

BMV

1930 Belediye
1933 Muhtar
1934 Vekil(milletvekili

kennan

Aktif Üye
Üye
ARKADAŞLAR GERÇEKTEN SİZLERE İNANAMIYORUM.SİZ NE YAPIYORSUNUZ ALLAH AŞKINA.YENİ SİSTEMDE EZBER YERİNE YORUM YAPABİLEN ,MANTIĞINI KULLANAN ÖĞRENCİ YETİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR SİZİN YAPTIĞINIZ ŞU İŞE BAKIN.KODLAMA YAPTIRARAK ÖĞRENCİYİ EZBER YÖNTEMİNE ZORLUYORSUNUZ.HİÇ Mİ GEÇEN YILIN SBS SORULARINI İNCELEMEDİNİZ.PARAGRAFTA VERİLEN BİLGİYE GÖRE ÖĞRENCİNİN YORUM YAPMASI İSTENİYOR.BU SİSTEMDE KİTAP OKUMAYI SEVEN BİR ÖĞRENCİ RAHAT BAŞARILI OLUR.LÜTFEN .............

egelim

Üye
Üye
Anayasanın kabul edilmesi
Londra konferansı
Afganistanla dostluk antlaşması
İstiklal marşının kabulü
Moskova antlaşmasının imzalanması ALAİM
I.İnönü savaşından sonra yaşanan gelişmelerin kronolojik sıralaması

Doğu Anadoludaki volkanik dağlar TANSU

Balkan savaşlarında elimizden çıkan yerler ABEM Arnavutluk ,Batı Trakya,Ege Adaları,Makedonya

ebruli

Üye
Üye
Fransız ihtilanin yaydığı akımlar:
HAMİDE
H ürriyet
A dalet
M illiyetçilik
İ nsan hakları
D emokrasi
E şitlik

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com
kennan' Alıntı:
ARKADAŞLAR GERÇEKTEN SİZLERE İNANAMIYORUM.SİZ NE YAPIYORSUNUZ ALLAH AŞKINA.YENİ SİSTEMDE EZBER YERİNE YORUM YAPABİLEN ,MANTIĞINI KULLANAN ÖĞRENCİ YETİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR SİZİN YAPTIĞINIZ ŞU İŞE BAKIN.KODLAMA YAPTIRARAK ÖĞRENCİYİ EZBER YÖNTEMİNE ZORLUYORSUNUZ.HİÇ Mİ GEÇEN YILIN SBS SORULARINI İNCELEMEDİNİZ.PARAGRAFTA VERİLEN BİLGİYE GÖRE ÖĞRENCİNİN YORUM YAPMASI İSTENİYOR.BU SİSTEMDE KİTAP OKUMAYI SEVEN BİR ÖĞRENCİ RAHAT BAŞARILI OLUR.LÜTFEN .............

hocam görüşlerinize tabiki de saygılıyız fakat hiç bir bilgi öğrenemeden yorum nasıl yapılacak? biz ezber deyince ne anlıyoruz biraz düşünmek lazım.. hiçbir bilgiliyi bilmeyen bir kişi ne hakkında nasıl yorum yapacak? bazı şeyler bilinmeli ki yorum yapılabilmeli diye düşünüyorum ben. tabi ki amaç sadece SBS ise bunlara gerek yok. çünkü paragraftan çıkar herşey. o zaman biz sosyali bırakıp bol bol kitap okutsak bile öğrenci soruları yapar. (tabiki bunlar da benim görüşüm.)