Sosyal Bilgiler Dersini Sevmeye Çalışıyorum,ama Yapamıyorum!

Dilgoski

DilgHoski
Üye
Ben 8.sınıftayım ve bu yıl dersim İnkılap Tarihi oldu. 6.sınıfa başladığımdan beri Sosyale karşı soğudum,çünkü öğretmenimiz bir şey anlatamıyordu,ders hikayeyle geçiyordu. Öğretmenim erkekti belki de sorun buydu,bilmiyorum. Dersanede de aynı öğretmen vardı ve 6.sınıfın sosyal dersinde başarılıydım,kendim çalışıp başardım,öğretmenimin katkısı yoktu ve karneme 5 geldi. 7.sınıfta öğretmen değişti, yeni gelen de erkekti ve bu sefer daha beterdi. Hiçbir şey anlatmıyordu. Zaten konuyu hep ben anlatıyordum,hazırladığım sunular sayesinde geçen senenin sosyalini başardım. Dersane yardımı çok oldu. 8.sınıftayım şu an ve öğretmenim ilk kez bir bayan... Bilmiyorum,belki benim sosyale karşı bir tutumum var fakat anlamıyorum,öğretmen sürekli soru sorarak ders anlatıyor zaten kitap da yeterli değil,somut bilgiler yok. Sosyalde çok zorlanıyorum
Hiçbir öğretmeni sevmediğim olmadı,sadece anlattıklarını anlamadım ve sosyalde gerçekten çook zorlanıyorum!
Bana lütfen çalışma tekniklerini öğretin bir de sosyali sevdirin,çok rica ediyorum!!!!
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

erdal17

Üye
Üye
sen bence sosyal bilgileri seviyorsun o kadar sunu yaptıysan ve kendin başardıysan sosyal bilgileri sevmiyorum diyemezsin:))) başarılar dilerim sevgili öğrencim ;)

kahve

Üye
Üye
ttnetvitamin seyret seslsunumlar varmış belki faydası ılur ders çalışmanda

poison06

Yeni Üye
Üye
DİLGOSKİ sosyal bilgiler dersi sözel bir ders olduğu için ders daha çok karşılıklı dialog halinde geçer öğretmenin devamlı soru cevap şeklinde ders işlemesi öğretmenden istenen bir şey öğrenciinde sunu yapması derste önceliğialması yine istenilen bir şey buraya kadar öğretmende sorun yok.Anladığım kadarıyla senin yapmadığım zorlandığım dediğin şey tesler bence bunu yapmak senin gibi bilibçli iri için çok basit her desten sonra düzenli olarak o dersle ilgili temel bilgileri not al Aralıklı olarak tekrar et mesela hafta da bir.(Örneğin atatürkün hayatı konusunu işlediniz burda yapacağın eve gidince atatürkün okuduğu oklullar neler etkilndiği fikir adamları olaylar,savaştığı cepheler,vb şeklinde özetler yaparsan faydalı olur )yoksa bu ders direkt öğretmenin anlatmasıyla alınacak bir ders değildir