www.devo.com.tr adresinde öğretmenler gününe özel eğitim materyallerinde çeşitli indirimler vardır.

Merhaba Ziyaretçi

testkutusu

Sosyal Bilgiler Dersini Sevmeye Çalışıyorum,ama Yapamıyorum!

'Sosyal Bilgiler Öğretimi' forumunda Dilgoski tarafından 28 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Dilgoski

Dilgoski DilgHoski Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben 8.sınıftayım ve bu yıl dersim İnkılap Tarihi oldu. 6.sınıfa başladığımdan beri Sosyale karşı soğudum,çünkü öğretmenimiz bir şey anlatamıyordu,ders hikayeyle geçiyordu. Öğretmenim erkekti belki de sorun buydu,bilmiyorum. Dersanede de aynı öğretmen vardı ve 6.sınıfın sosyal dersinde başarılıydım,kendim çalışıp başardım,öğretmenimin katkısı yoktu ve karneme 5 geldi. 7.sınıfta öğretmen değişti, yeni gelen de erkekti ve bu sefer daha beterdi. Hiçbir şey anlatmıyordu. Zaten konuyu hep ben anlatıyordum,hazırladığım sunular sayesinde geçen senenin sosyalini başardım. Dersane yardımı çok oldu. 8.sınıftayım şu an ve öğretmenim ilk kez bir bayan... Bilmiyorum,belki benim sosyale karşı bir tutumum var fakat anlamıyorum,öğretmen sürekli soru sorarak ders anlatıyor zaten kitap da yeterli değil,somut bilgiler yok. Sosyalde çok zorlanıyorum
    Hiçbir öğretmeni sevmediğim olmadı,sadece anlattıklarını anlamadım ve sosyalde gerçekten çook zorlanıyorum!
    Bana lütfen çalışma tekniklerini öğretin bir de sosyali sevdirin,çok rica ediyorum!!!!
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. erdal17

erdal17 Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sen bence sosyal bilgileri seviyorsun o kadar sunu yaptıysan ve kendin başardıysan sosyal bilgileri sevmiyorum diyemezsin:))) başarılar dilerim sevgili öğrencim ;)

3. Dilgoski

Dilgoski DilgHoski Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bilmiyorum, içimde öyle bir his var...

4. kahve

kahve Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    ttnetvitamin seyret seslsunumlar varmış belki faydası ılur ders çalışmanda

5. poison06

poison06 Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    DİLGOSKİ sosyal bilgiler dersi sözel bir ders olduğu için ders daha çok karşılıklı dialog halinde geçer öğretmenin devamlı soru cevap şeklinde ders işlemesi öğretmenden istenen bir şey öğrenciinde sunu yapması derste önceliğialması yine istenilen bir şey buraya kadar öğretmende sorun yok.Anladığım kadarıyla senin yapmadığım zorlandığım dediğin şey tesler bence bunu yapmak senin gibi bilibçli iri için çok basit her desten sonra düzenli olarak o dersle ilgili temel bilgileri not al Aralıklı olarak tekrar et mesela hafta da bir.(Örneğin atatürkün hayatı konusunu işlediniz burda yapacağın eve gidince atatürkün okuduğu oklullar neler etkilndiği fikir adamları olaylar,savaştığı cepheler,vb şeklinde özetler yaparsan faydalı olur )yoksa bu ders direkt öğretmenin anlatmasıyla alınacak bir ders değildir

6. ozkanderya22

ozkanderya22 Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ödül Puanları:
    48
    yazılarında ilk dikkatimi çeken öğretmenlerin ilk olarak cinsiyetlerini belirtmen.. cinsiyet senin için bu kadar belirleyici mi? bir öğretmenin erkek olması ya da bayan olması üzerinde çok fazla durmuşsun. ayrıca senin yaşlarındaki bir öğrenci için öğretmeninin karşı cins olması çok daha avantajlı olması lazım aslında.
    neyse sosyal bilgiler sözel bir ders ve İnkılap tarihi bazı öğrencilere çok zor geliyor. bilgi içeriğinin fazla olması ve bazı konuları birbirine karıştırırım korkusu öğrencilerin çok kolay şekilde öğrenebileceği şeyleri de öğrenmesini engelliyor. ben tarihi ayrıntılı tarih okuyarak sevdim. tarihte ne kadar çok aytıntıya girersen o kadar güzel oluyor aslında. bir olayın farklı yönlerini, hikayelerini oku derim sevmen için.

7. esperado

esperado Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ya ben neden 13 yasındakı bırının hocasının karsı cınsten olmasının faydalı oldugunu anlayabılmıs degılım neden bı anlatırmısınız?

8. milanbaros

milanbaros Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    bence biraz boş konuşuyorsun ne alakası var

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş