Sosyal Bilgiler Dersinde Drama Etkinlikleri Nasıl Kullanılır

atmaca_34ist

Üye
Üye
Sosyal bilgiler dersinde drama etkinlikleri nasıl kullanılır uygulayan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olabilirlermi.
geçen hafta veysel sönmez hocanmızın konferansına katıldım ve hocamız bütün öğretmnelrden derslerde drama yöntemini kullanmamızı istedi lütfen yardım arkadaşlar

gulsahaltas

Üye
Üye
ben sosyal bilgiler dersinde 7.sınıflarda Osmanlı Yöneticileri konusunda bir çalışma yapmıştım.evde yakalarına asabilecekleri kağıtlar hazırladım önce divan üyelerini yazdım.sınıfta ilk ders dagıttım öğrencilere ve onlarda yakalarına yapıştırdılar.Divan-ı Hümayun yazısını da ortaya çektirdiğim sıranın üzerine yapıştırdım.öğrencilerim hemen ısındılar görevlerine..sonra bir konu belirledim.konumuz okula atanan yeni bir öğretmen oldu..öğrenciler içlerinden geldiği gibi oynadılar..tabiki görevleri doğrultusunda..örneğin defterdar mali işlere baktıgı için öğretmenin maaşıyla ilgilendi vs..daha sonra ben de tekrar ettim ve dersi bitirdim..hem eğlendik hemde öğrendik kısacası..biz konuya son dakika karar verdik..siz daha uygun bir konu da bulabilirsiniz..

erdal17

Üye
Üye
güzelmiş gülşah öğretmenim bende divan konusunda bunu yapayım ayrıca bende sevr barış antlaşmasını bu şekilde yaptım 3 kişi saltanat şurası oldu sevre gitti vs. gerçekten drama bizim der konularını etkili hale getiriyor

simsekerkan2

Yeni Üye
Üye

gulsahaltas' Alıntı:
ben sosyal bilgiler dersinde 7.sınıflarda Osmanlı Yöneticileri konusunda bir çalışma yapmıştım.evde yakalarına asabilecekleri kağıtlar hazırladım önce divan üyelerini yazdım.sınıfta ilk ders dagıttım öğrencilere ve onlarda yakalarına yapıştırdılar.Divan-ı Hümayun yazısını da ortaya çektirdiğim sıranın üzerine yapıştırdım.öğrencilerim hemen ısındılar görevlerine..sonra bir konu belirledim.konumuz okula atanan yeni bir öğretmen oldu..öğrenciler içlerinden geldiği gibi oynadılar..tabiki görevleri doğrultusunda..örneğin defterdar mali işlere baktıgı için öğretmenin maaşıyla ilgilendi vs..daha sonra ben de tekrar ettim ve dersi bitirdim..hem eğlendik hemde öğrendik kısacası..biz konuya son dakika karar verdik..siz daha uygun bir konu da bulabilirsiniz..

bilgenaile

Üye
Üye

drama yaparken uzun sürmemesine net ve açıklayıcı olmasınada dikkat etmek gerkir drama süresi uzadıkca öğrencilerin dikkatide kayboluyor