Sosyal Bilgiler Dersi Müfredat Taslağı

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
Sosyal Bilgiler Dersi Öğretim Programı ile öğrencilerin ?ben? ve ?biz? olma süreçlerini yapılandıran birey-toplum-çevre-teknoloji etkileşimini kavramaları; kendi kültürel ögelerini benimsemeleri; yerelden evrensele hareketle evrendeki kültürel çeşitliliğin farkına varmaları ve bu çeşitliliğe saygı duymaları amaçlanmıştır. Öğrencilerin içinde yaşadıkları yerel, ulusal ve küresel toplulukları daha iyi anlamaları, bu topluluklara aktif olarak katılmaları ve katkı sağlamaları için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri geliştirmeleri; böylelikle bilinçli birer yurttaş olmaları öğretim programının hedefleri arasındadır.

http://mufredat.meb.gov.tr/Dosyalar/201711314729535-Sosyal Bilgiler.pdf

Ekli dosyalar

• 201711314729535-Sosyal Bilgiler.pdf
    288.9 KB · Görüntüleme: 2,675

serdar18

Çalışkan Üye
Üye
kazanımlardan yola çıkarak
1. 5. sınıfta sosyal bilgiler var ve Anadolu ve Mezopotamya uygarlıkları dahil olmuş, Atatürk ilkeleri çıkarılmış
2. 6. sınıfta Türkiye Selçukluları dahil olmuş, coğrafya konuları 3 ünite olarak yerini almış, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü 6. sınıflarda bahsedilecek(SB.6.6.4.)
3. 7. sınıflarda tarih konuları Osmanlı devleti ile başlıyor. 6. ünitede kongerelerden çok partili rejim cumhuriyetin ilanından bahsedilecek (SB.7.6.2.), 1. dünya savaşı çıkarılmış