www.devo.com.tr adresinde öğretmenler gününe özel eğitim materyallerinde çeşitli indirimler vardır.

Merhaba Ziyaretçi

testkutusu

Sosyal Bilgiler 6.sınıf 1.dönem 1.yazılı

'I. Dönem 1. Yazılı' forumunda gazili07 tarafından 2 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. gazili07

gazili07 Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2008-2009 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YEŞİLYAYLA İLKÖĞRETİM OKULU
    6/A SINIFI I. DÖNEM I. YAZILISI

SORULAR

1.(...)Yeşilyayla Köyü Korkuteli’ne bağlı ve ilçeye yakın bir köydür.(...)Köyün yolları toprak olduğu için özellikle kış aylarında ulaşımı olumsuz etkilemektedir.(…)Buna karşılık çok güzel bir köy olan Yeşilyayla Köyü’nün diğer köylere göre önemli avantajları vardır.(…)Bunlardan en önemlisi köyde bakkalların bulunmasıdır.
    Yukarıdaki yazıda geçen olgu(O) ve görüşleri(G) parantez içindeki boşluklara yazınız.(8puan)
    2.Türk tarih kurumu niçin kurulmuştur?(10puan)
    3.Yakın çevrenizde bir yangın çıksa siz neler düşünürsünüz?(15puan)
    4. Türkiye’nin dünya üzerindeki konumu nedir?(10puan)
    5.- “Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” Sizce Atatürk bu sözündeki amacını gerçekleştirmek için hangi kurumu kurmuştur?(12puan)
    6.1/300.000-1/2.000.000
    Yandaki haritalardan hangisi büyük ölçeklidir?(Ölçeği yazarak belirtiniz)(5puan)

7.Vatandaş olmanın sorumluluklarına iki örnek veriniz.(10puan)
    8.Paralel nedir? En büyük paralelin adı nedir?(10puan)
    9.Bilimsel araştırmanın en son basamağı nedir? Sizce bu basamak neden gereklidir?(10puan)
    10. Yeni bir oyuncak aldınız, ancak oyuncağın bir parçasının kırık olduğunu gördünüz. Bu durumla ilgili kimlere başvurmanız gerekmektedir?(10)

2. FALCONDUMANN

FALCONDUMANN Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çooook süper!!! zaten yarın da sınavım vardı.BİLGİ için Teşekkür Ederim. :)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş