Sınırlar Genişliyor

özalp

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar Sınırlar Genişliyor konusunda Yükselme Dönemi olaylarının hepsini anlatıyor musunuz? Bu dönemdeki savaşlar ve dönemlerin padişahının olayları da anlatılması gerekiyor mu?

yavuzselim

Yeni Üye
Üye
ben sadece kılavuz kitapta olanları anlatıyorum yoksa hepsini anlattığımız zaman müfredat yetişmeyecek ve çünkü 6 ders saatinde tüm yükselme dönemi anlatılmaz şimdiye kadar öğrencilere kitap dışındaki bilgileri de vermeye çalışıyordum fakat olmuyor ve geçen hafta pilot okullarda yapılan SBS sınav sorularını gördükten sonra kitap dışına çıkmamaya karar verdim

özalp

Yeni Üye
Üye
Ben de kuruluş dönemine kadar kitap dışlına çok çıktım; dediğiniz gibi Yükselme Dönemi'n,n 6 saatte bitmesine imkan yok. Yarın Denizlerdeki Geliişmeler kısmına geçicem; ama bu konuyu sadece kitaptaki şekliyle işlemeyi düşünüyorum. Umarım çocukları eksik bırakmış olmayız hocam.

ardalý

Yeni Üye
Üye
Evet haklısınız,kitaptaki konular az da olsa dışına çıktığımızda çok geride kalıyoruz.Denizlerdeki ilerlemelerdeyiz şu anda inşaallah konulşarı yetiştiririz.

aysanli

Üye
Üye
Haklısını ama çocuk Osmanlı devletini bütün olarak kavrayamayacak.
Kanuni ve Denizler anlatıldı oradan yıkılmaya mı geçeceğiz ben çok kararsızım konuların anlatımında.Bu konuyu çözmüş olan arkadaşlarımızdan yardım istiyorum.
teşekkürler