Performans Ödevleri Kaldırılıyor

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'nın proje ve performans ödevlerini kaldıracağız sözünün ardından, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü harekete geçerek İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin değiştirmek için yeni bir yönetmelik hazırladı.

İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİYOR

İlköğretim kurumları yönetmeliğinde çok önemli değişiklikler olacak . 1-4 sınıflarda proje ödevi kaldırılacak . İlkokullarda çocuklara proje ödevi verilemeyecek . Yine ilkokullarda performans ödevleri de , Derse Katılım etkinliği olarak yeniden düzenleniyor.

Ortaokullarda 4-5-6-7 ve 8. sınıflarda ise proje ödevleri devam ederken performans ödevleri kaldırılacak. Performans ödevinin yerini derse katılım etkinlikleri alacak.

Öğrenci proje yada performans ödevi adı altında hiçbir şekilde evde velilerinin yardımıyla ödeve zorlanmayacak.

Öğrencilerimizin sınıf içi etkinlikleri , derse katılım etkinliği olarak değerlendirilecek .

Ayrıca yeni ilköğretim kurumları yönetmeliği ile yıllardır verimsiz geçtiği iddia edilen sosyal kulüp dersine de yeni düzenlemeler gelecek.

Okullarda sosyal kulüpler etkinliği ve dersine öğretmenler kurulu karar verecek .

2014 - 2015 Eğitim - Öğretim yılından itibaren 1-4 sınıflarda proje ödevi , yine ilkokul ve ortaokullarımızda ise performans ödevleri kaldırılacak.
KAMUDANHABER.COM

tarihci_45

Aktif Üye
Üye
Performans Ödevleri Kaldırılıyor

Yıllardır savunduğum bir konu gerçekten angarya en doğrusunu yaptı müdürlük ... :-*