1. Sosyal Bilgiler dersinde zaman yetiştiremiyorum, derse öğrencileri aktif olarak katamıyorum, not tutturmak çok zaman alıyor, sınavlara uygun sorular çözdürmek istiyorum diyorsanız Arı Yayıncılık'tan çıkan Sosyalimo Akıllı Defter serimiz ve Sosyalimo Akıllı Atölyem kitaplarımız tam size göre. Türkiye'nin tercihi olan en seçkin okullarda okutulan kitaplarımızı incelemek için tıklayınız

Passaparola Sosyal Bilgiler Öğreniyorum

'6. Sınıf Eğlenceli Sosyal Bilgiler' forumunda erkanisanmaz tarafından 12 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. erkanisanmaz

erkanisanmaz Site Yöneticisi Site Yetkilisi Admin

Alınan Beğeniler:
    6,348
    Ödül Puanları:
    113
    Sosyal Bilgiler Ünitesi için hazırlanmış olan Passaparola Yarışmasıdır

Ekli dosyalar:

Nyurt89, poyraz1, aurora09 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. m.aksu

m.aksu Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1

erkan hocam,süper olmuş.İncelerken heyecanlandım.öğrenciler çok sevecek.

3. Murat SAAT

Murat SAAT Çalışkan Üye Moderatör

Alınan Beğeniler:
    373
    Ödül Puanları:
    63
    Hocam bu oyun nasıl oynanır sınıfla birlikte mi yoksa bir öğrenci ile mi birde sonuç bölümüne doğru yanlış yazılmıyor ...

4. erkanisanmaz

erkanisanmaz Site Yöneticisi Site Yetkilisi Admin

Alınan Beğeniler:
    6,348
    Ödül Puanları:
    113

Hocam normalde oyun farklı kişilerle oynanması gekerkir ve diğer oynayacak olanların soruları görmemesi gerekir. Belirli bir süre verip o süre zarfında çözümelemeleri istenir. Ancak imkanlar uygun olmayabiliyor.
    Ben bazen sınıfa genel olarak oynatıyorum. Sınıfça oynanmış oluyor.
    Ama rekabet halinde olan öğrencileri karşılıklı oynatmak daha iyi.
    Bu sene ilkdefa eggspert ile oynatmayı düşünüyorum. 6. Öğrenci oyanaycak eggspert'e ilk basan cevap verecek en fazla puanı alan oyunu kazanacak
    Eggspert bilmeyenler için tanımlayayım. 6 kolu olan ve ilk önce kim tuşa bastığını gösteren araç. Cüneyt Günay öğretmenimizin siteye gönderdiği yarışmalarda görmüştüm ve yazın satın almıştım.

İkinci husus sonuç bölümüne yazılmıyor demişsiniz Kontrol ettim herhangi bir sorun gözükmüyor Belki office sürümlerinden kaynakllı olabilir Ben Office 2003 te hazırlamıştım

5. Yavuz_YILDIZ

Yavuz_YILDIZ Site Yöneticisi Site Yetkilisi Admin

Alınan Beğeniler:
    380
    Ödül Puanları:
    63
    erkan hocam eggspert i nerden satın aldınız?bende almak istiyorum ama Türkiye'de satan bir internet sitesi bulamadım..illa abd'den mi getirteceğiz...

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş