Osmanlı Tarihi hakkında doğru,kapsamlı ,sade,akıcı kitap tavsiyeleriniz......

sosyalim24

Üye
Üye
Arkadaşlar elimde Osmanlı Tarihi ile ilgili böyle bir kitap yok... Malumunuz kaynak sıkıntısı da çok... kendimizi geliştirmek adına padişahların hayatlarını ayrıntılı bir şekilde anlatan kitaba ihtiyacım var....

Tavsiye edebileceğiniz kitapları burada paylaşmanızı bekliyorum...
Teşekkürler....

ozcans

Üye
Üye

hocam o dedğin biraz zor. maalesef tarihimiz iki kutba ayrılıyor osmanlıcılar ve cumhuriyetçiler. bu durum çok acı verici. şimdi osmanlı bir deryadır mesela saray yaşantısı için ilber ortayly hocanın kitapları gayet güzeldir.. yılmaz öztuna kaliteli tarihçilerimizden biridir 4. murad ve yavuz sultan selim ile ilgili kitaplarını okudum gayet güzeldi. kısacası tarihçiler kendi inandıkları ideoloji çerçevesinde kitap yazıyorlar

cnytasc

Yeni Üye
Üye

okay tiryakioğlu'nun kitapları bu konuda güzel. kuşatma 1453,yavuz, kanuni, akıcı bir dille anlatılmış. tavsiye ederim.

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

cnytasc' Alıntı:
okay tiryakioğlu'nun kitapları bu konuda güzel. kuşatma 1453,yavuz, kanuni, akıcı bir dille anlatılmış. tavsiye ederim.

Okay tiryakioğlunu bende tavsiye ederim.Bunun dısında

Osmanlının kuruluş dönemi ile iligli Tagrık Bugranın OSmancık ve Kemal Tahirin Devlet Ana

Yine Kemal Tahiri'in Esir Şehrin insanalarını önerebilirim

sonumut23

Çalışkan Üye
Üye

hocam Yavuz Bahadıroğlu'nun Resimli Osmanlı Tarihi kitabını öneririm ben aldım ve kaynak olarakta kullanıyorum hem bilgilerimi tazeledim hemde çocuklara anlatacak padişahlarla ilgili güzel yaşanmış kısa hikayelere yer verilmiş