Okul müdürümüz proje istiyor!

rcpgns

Yeni Üye
Üye
Merhaba zümrelerim,

Şubat ayında MEB'de görev almak üzere İstanbul Başakşehir'de bir okula Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak atandım.
Okul müdrümüz adaylık sürecinin doluşuna kadar biz aday öğretmenlerden birer adet proje üretmemizi istedi..
Ben de düşünüyorum fakat sizlerin de aklına gelebilecek proje ve fikir önerilerine açığım.. Okulum için 1 kullanımlık veya ömür boyu kullanım için tarih coğrafya veya sosyal bilgiler alanı dışında herhangi bir şeyle de alakalı olabilir bir kıvılcım bekliyorum..
teşekkür ederim şimdiden kolay gelsin hocalarım..

dilek_dua

Kitap kahramanları muhitimize uğrasa..
Üye
1. Değerler Eğtimi ile ilgili olabilir proje. Her bir değeri yaşatacak bir proje yaparsınız. Onu da etkinliklerle desteklersiniz. örnek Sevgi değeri ile ilgili annelere mektup yazdırılabilir, Saygı değeri ile ilgili öğrencilerle birlikte darülaceze gibi yerler ziyaret edilebilir.
2. Hocalarımdan gördüğüm bir önerim olacak.Okulla sosyal bilgiler sokağı yapabilirsiniz ve oraları sosyal bilgiler etkinlik, afiş ve posterler ile süsleyebilirsiniz.

dilek_dua

Kitap kahramanları muhitimize uğrasa..
Üye
Bir de okul gazetesi ya da dergisi çıkarılabilir; ama bu biraz masraflı olabilir hocam.

rcpgns

Yeni Üye
Üye
çok teşekkürler hocam çok güzel fikirler verdiniz ben bi değerlendirmeye alayım bunları..