www.devo.com.tr adresinde öğretmenler gününe özel eğitim materyallerinde çeşitli indirimler vardır.

Merhaba Ziyaretçi

testkutusu

Öğrenciler İçin Ödev Düzenleme Yöntemleri

'Sınıf Uygulamaları' forumunda oegi tarafından 20 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. oegi

oegi Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Ödevlerde şöyle bir yöntemi uygulamaya çalışabilir miyiz? .
    Çocuklar, hangi ödevi yaparlarsa yapsınlar - Tarımla ilgili söyleşide uyguladım.- araştırma basamaklarını takip ediyor ve küme olarak her hafta sonu çalışma raporu düzenleyip getiriyorlar. Yorucu oluyor tabii.)
    1. KAPAK
    2. İÇİNDEKİLER ( Burada her soru ile ilgili konu başlığı verilmekte)
    3. METİN ( Dipnotları sayfa altında göstermeyi tam öğretemedim gibi. Ancak zaten öğrencinin yaşına göre, ikinci sene sonunda bunu da kavramış olacaklardır.)
    4. İNDEKS ( Kişi ve kavram indeksi olarak istiyorum. Kavran ineksi olmayabilir, ancak öğrenciler artık kavramları ayırt etmeye başladılar. Denemenizde yarar var sanırım, acizane.)
    5. SÖZLÜK ( İndekse alınan kavramların açıklamasını öğrenci kendisinin yapması gerektiğini bilecek.)
    KAYNAKÇA (Yararlanılan kitapların künyesini yazdıktan sonra, öğrencide "Ben kitap yazabilirim." duygusu oluşmaya başladı ki, bu benim de beklemediğim bir sonuç oldu. İyi oldu herhalde.)

Ekli dosyalar:

2. kocamurat

kocamurat Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    saolun hocam

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş