netleri nasıl yükseltebiliriz.

turku_ezgi

Üye
Üye

Yeni atandığım taşra okulunda başarı çok düşüktü.İdareyle konuşup ayda 3 deneme sınavı yaptırdım.Resim müzik beden derslerinden çalıp başarıyı arttırmak için sürekli test çözdürdüm ama 12 netin üstüne çıkamadım.Acaba neyi yanlış yaptım ?

svetik_sln

Yeni Üye
Üye

bende de aynı sorun var. Özel ders olarak da veriyorum ama gene de netlerde artış olmadı. bol bol soru çözmelerini ve çözerken de öğrenebileceklerini söylüyorum. umarım istediğimiz başarıyı yakalarız. öğrencilerin çoğunluğu bu dersi sevmiyor. en azından bendekiler öyle. bu da ister istemez olumsuz sonuçları beraberinde getiriyor. öğrenci sevmediği, sıkıldığı dersi çalışmakta istemiyor.

ramazan efe

Üye
Üye

üç yıldır aynı şeyi yapıyorum.çocuklara boş ders saatlerimi söylüyorum. eğer onlarında ana derslerine denk gelmiyorsa anlamadıkları zorlandıklqarı konuları belirleyip geliyorlar en fazla üç kişi alıyorum. birebir anlatıyorum.çocuklar onlarla özel olarak ilgilendiği de görünce daha çok çabalıyorlar.. çekinen öğrencileri kendim çağırıyorum.bugün ders te geçen yılın sorularını çözdüm deneme gibi.. ortalamamız 16 çıktı

esragorki

Aktif Üye
Üye

Toygar hocam çok güzel bir noktaya degınmış burayı kullanan öğretmenler dersıne gereken Özeni gosterenlerdır zaten kı ek kaynak calışma arayısında Artı olarak rehberlik ve sık sık takip çok önemlı ben sureklı kısa hatırlatıcı notlar atıyorum telefonlarına msjla hepimizde ucretsız msj vardır en azından o msjı okuyorlar bir kez tekrar oluyor watsapta kullanabilirsiniz aynı şekilde ornegın çözemedıklerı sorunun fotoğrafını çekip atıyorlar hemen bende kısaca açıklıyorum sıcağı Sıcağına öğrenmiş oluyor bu imkanı olmayan çocuk lar ailelerınkınden falan atıyor hıç olmayanlar klasık yöntemlerle okulda gideriyorlar