netleri nasıl yükseltebiliriz.

aysanli

Üye
Üye
O kadar gayret etmeme rağmen inkılap soruları öğrenciler tarafından yanlışsız çözülemiyor. İnkılap netleri sayısal ve Türkçe netlerine göre düşük. Bunun için neler yapabilir ve yaptırabilirim fikirlerinizi bekliyorum.

durukuzu

Çalışkan Üye
Üye

Hocam, ben kitap kenarına notlar aldırıyorum. Genellikle sınavda çıkabileceğini düşündüğüm önemli notları. Geçen hafta 1. TEOG sınavı konularını bitirdiğimde de ev ödevi olarak tüm notları deftere yazmalarını istedim. Açıkçası istenilen düzeyde olmamakla birlikte önemli faydasının olduğunu düşünüyorum. Naçizane önerim. (Deneme sınavı ortalaması 70 öğrenci 12.45 net)

toygar1944

Üye
Üye

OKULUM BITLIS TATVAN DA, ÖĞRETMENLERİN PEK TERCİH ETMEDİĞİ BİR OKUL, SON KOBANİ OLAYLARINDADA YAKILAN BIR OKUL. 3 SENEDİR ÖĞRETMENLİK YAPIYORUM İLK SENEMDE YENİ OLDUĞUM İÇİN DURUM ÇOKTA İYİ DEĞİLDİ ORTALAMA 42 İDİ IKINCI SENE ASKERE GITTIGIM İÇİN 8 LERİN DERSİNE GİRMEDİM BASKA BIR ÖĞRETMEN ( 8 YILLIK) GİRDİ ONDADA DURUM IYI DEĞİLDİ BU SENE BEN GIRIYORUM ÖĞRENCİLER ARI YAYINCILIGIN NOTLARINI VERIYORUM GENELLIKLE YAZDIRMIYORUM(KONULAR YETİŞMEZ DIYE) DERSLERDE BEN ANLATIYORUM KURSLARDA DA SLAYTLA ANLATTIKLARIMI DESTEKLIYORUM. ÇOCUKLARI SUREKLI GUDULUYORUM SUREKLI SORU VERIYORUM, AYRICA TUM ÖĞRENCİLERİMİN VELİLERİNİ 3 GUNDE BIR ARAYIP KONTROLLER YAPIYORUM( BUNU TUM DERSLER İÇİN YAPIYORUM). BENIM HEDEFIMDEKI ÖĞRENCİLER DERS BASARISI KÖTÜ OLAN ÖĞRENCİLER ONLARI SIFIR- ÜÇ NET LERDEN 10 NETE KADAR ÇIKARMAKTI ŞİMDİ BU HEDEFE YAKIN NETLER YAPIYORLAR. BU ŞEKİLDE ORTALAMAMIZI 12 LERE CIKARDIK TATVAN MERKEZ OKULLARININ İÇERİSİNDE OKUL BAŞARISI OLARAK SON SIRADAYDIK AMA BU SENE TUM DENEMELERDE ORTALAMAYI GECEN TEK BRANŞ İNKILAP TARIHINE AİT.. BENCE DERS ANLATIMINI OYLE BÖYLE HERKES YETERINCE YAPIYORDUR ONEMLI OLAN DERS SONRASI REHBERLIKLE GUDULEMELERLE BASARIYI ARTIRMAKTIR

byaxi

Rıza KILINÇ
Üye

hocam teog sınavlarını ve mazeret sınavlarını alın sorulara iyi bakın neler sorulduğunu çözün ve öğrenciye gereksiz bilgi vermeyin. diğer bir önemli husus haftada en az bir testi beraber çözün çocuklar soruları nasıl çözdüğünüzü görsünler inş artar