Mesleki Çalışmalar İl İçinde De Farklı Okulda Yapılabilecek

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
Bilindiği gibi Milli eğitim bakanlığı 9 Haziran tarihli mesleki çalışmalar konulu yazı ile bütün öğretmenlerin istemeleri halinde mesleki çalışmalarını tatillerini geçirecekleri farklı bir ilde yapabileceklerini belirtmişti.

Bu yazı üzerine akıllara bir ilin ilçelerinde çalışan öğretmenlerin de tatilini geçireceği aynı ilin farklı bir ilçesi ya da il merkezindeki bir okulda seminer görevini yapıp yapamayacağı sorusu geldi.

Bağlı bulunduğu milli eğitim müdürlüklerine başvuran öğretmenlerin başvuruları yazının sadece il dışını kapsadığı gerekçesiyle reddedildi.

Türk eğitim sen başkanı İsmail Koncuk resmi hesabı üzerinden bir açıklama yaparak akıllardaki soru işaretini bir nebze de olsa ortadan kaldırdı ancak yazıda sadece il içinde farklı bir ilçede yapılabilir cümlesine yer verilirken bir ilin ilçesinde görev yapan ve il merkezinde ikamet eden bir öğretmenin il merkezinde seminer yapıp yapamayacağına dair ifade yer almamıştır.Bu nedenle milli eğitim müdürlüklerinin yine işi yokuşa süreceği aşikardır.

Umarız milli eğitim müdürlükleri bakanlığın yazı ve mesajı doğrultusunda akıl ve mantık çerçevesinde karar verirler.

İsmail Koncuk'un mesajı :

13095.jpg