www.devo.com.tr adresinde öğretmenler gününe özel eğitim materyallerinde çeşitli indirimler vardır.

Merhaba Ziyaretçi

testkutusu

Merhaba... Ben Bir Anneyim...

'Tanışma' forumunda reyhan* tarafından 28 Aralık 2007 tarihinde açılan konu

1. reyhan*

reyhan* Misafir Ziyaretçi

Merhabalar efendim.

Konu başlığını görünce "bu şahıs yanlış forumda geziyor" diye düşünmüş olabilirsiniz ama öyle olmadığını belirtmek isterim. "Ben bir anneyim" derken 6. sınıfa gitmekte olan bir oğlum olduğunu, onun hem annesi hem de velisi olarak eğitimi için elimden geleni yapmaya çalışan birisi olduğumu vurgulamak istedim. Herkes gibi biz de eğitim hayatımızda bir takım problemler yaşıyoruz. Böyle bir siteye üye olarak yaşadığımıız güzellikleri ve sıkıntıları sizlerler paylaşmak üzere burada bulunuyorum. Umarım beni de aranıza kabul edersiniz.

Son veli toplantısından beri çok üzgünüm. Çünkü oğlumun okulda yaşadığı bir takım problemler var. Bunun en büyük nedeni ise ilaç kullanmasını gerektirecek düzeyde dikkat eksikliği sorunu yaşıyor olması. Derslere konsantre olamıyor ve öğretmenlerinin hemen hepsi bu durumdan şikayetçi. Bu konuda eğitimcilerimizi çok iyi anlıyorum ve her zaman onlardan yanayım bunu belirtmek isterim. Her zaman onlara oğlumun yaptığı hatalar için gereken cezaların verilmesini söylerim. Ancak şu da var ki, ben böyle diyorum diye bu sözümün suistimal edilmasini de kabul edemiyorum. Bahsettiğim veli toplantısında öğretmenlerimizin hepsi benimle özel olarak görüşmek istediklerini söylerken maalesef sosyal öğretmenimiz diğer velilerin içerisinde beni oldukça rencide edecek sözlerde bulundu. Bunu bir eğitmene yakıştıramadım. Eğer oğlumdan şikayeti varsa bunu beimle özel olarak görüşerek bildirmeliydi. Oğlumu bu denli kötülerek neye ulaşmayı düşündü acaba? Bir öğretmenin öğrencisi hakkında bu kada iddetli şikayetini herkesin içinde dile getirmesi ne kadar doğrudur?? Bunun yanında sınıf öğretmenimiz de yine aynı şkilde sınıfta hareketli bir takım çocuklar olduğunu böle giderse okuldan atacaklarını söyledi durdu. Tamam bunun biincindeyim ama neden bu konuşmalar herkesin içinde aleni bir şekilde yapılarak hem ben, hem oğlum teşhir ve rencide ediliyor. Sizce bu eğitim ahlakına sığıyor mu? İşte bu nedenden ötürü çok üzgünüm.

Bu arada da yapmamız gereken bir performans ödevi vardı. Onu araştırırken sizin sitenizle karşılaştım. Hemen üye olup içimi döktüm. Umarım başınızı ağrıtmamışımdır.

Her neyse; çok uzatmayayım. Size sormak istediğim birşey daha var. Bahsettiğim ödev tarih şeridi ile ilgili. Öğretmeni çocuklardan eski medeniyetlerin bulunduğu bir tarih şeridi hazırlamalarını istemiş. Günlerdir arıyorum ama bir türlü bulamadım. Acaba bana bu konuda yadımcı olabilir misiniz??
    şimdiden teşekkürler....

2. reyhan*

Yazımda bazı yazım hataları oluşmuş. Düzeltmeye çalıştım ama olmadı. Kusura bakmayın lütfen....

3. iReM7C

iReM7C Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba ben yedinci sınıf öğrencisiyim bu kastettiğiniz ödevi öğretmenler bizede verdi.çok gzel bir konu bbu dediğininiz ödev bizim 7.sınıf sosyal bilgiler kitabımızda var umarum bulursunuz kolay gelsin benden bu kadar..ama bulamassanız buraya cevap yazarsanız sevinirim elimden geldiği kadar tekrar yardımcı olurum...

4. erkanisanmaz

erkanisanmaz Site Yöneticisi Site Yetkilisi Admin

Alınan Beğeniler:
    940
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba... Ben Bir Anneyim...

Öncelikle bilinçli bir veli ve çocuğu için uğraşan elinden geleni yapmaya çalışan bir anne, bir veli olduğunuz için sizi kutlarım. Ülkemizde ne veliler var. Okula sadece kayıt sırasında gelen ve bir daha uğramayan, çocuğunun yaptığı hareketleri göremeyip, okula ve öğretmenlere hakaretlerde bulunan bir çok veli varken sizin olması bir yandan bizleri sevindiriyor. Keşke sizin ve öğretmenlerin ilgilendiği kadar öğrencilerde bilinçli olsada birazcık olsun kurallara uysalar ve topluma faydalı bireyler olarak yetişseler.
    Normal şartlarda sizinde bahsettiğiniz gibi öğretmenin bu şekilde davranmaması gerekmektedir. O anki öğretmen hangi ruh hali ile öyle cevap verd bilemeyiz. Ancak başka bir zamanda böyle davranacaklarını sanmıyorum.
    Tarih şeridi ile ilgili Performans Ödev bölümünde öğrenci ödev paylaşımı adlı bir bölüm açtık orada değişik çalışmalar yer almaktadır.

5. reyhan*

Sevgili İrem kardeşim ve saygıdeğer öğretmenim, ilginize çok teşekkür ederim...

Ödevimizi önerileriniz doğrultusunda yaptık. Şimdi notumuzu bekliyoruz.

Tekrar sağolun...

6. zaso

zaso Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sayın veli;
    Sizler gibi veliler oldukça bazen biz öğretmenler de hata yapsak bile çocuklarımızı beraberce istediğimiz düzeye ulaştırabiliriz.Duyarlılığınız için teşekkür ederim...

7. caye_mazi

caye_mazi Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Duyarlı bir veli olduğunuz sürece coçuğunuza hiçbir şey olmayacak ve başarılı da olacaktır.
    Belki de öğretmenimizin sinirli haline denk gelmişsiniz,isterseniz bir daha coçuğunuzun durumunu sormaya gidin öğretmenimizin aynı hatayı tekrarlamayacağını göreceksiniz.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş