Kitap aralarından taşanlar

sonumut23

Çalışkan Üye
Üye

çok güzel bir düşünce bu yazılar güzel bir şekilde yazılıp okulun duvarlarına yapıştırılabilir ben geçen sene Aatatürkün söylediği sözleri duvarlara asmıştım birde etik haftası kapsamında ahlakla ilgili güzel söleri fon kartona yazdırıp renkli dikkat çekecek şekilde tabi öğrencilerin görebilecekleri her alana asmıştık güzelde olmuştu bu senede siz değerli hocalarımızın keşfettiği güzel sözleri alıp yapabilirim

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

Bağdat'ı almaya çalışmak bağdat'ın kendinden daha mı güzeldi ne ?

halden anlamaya hal anlatmaya çalışmak züldür.

Osman Allah'tan dilerim ki ömr-i devletin berbat olup beni ömrümden nice mahrum eyledinse sen dahi faydasını görmeyesin (ŞEhzade Mustafa'nın II.Osmana bedduası)

IV. Murad Gürz ve Zafer
Oktay Tiryakioğlu

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

Bırak bizden sonra gelenler hakımızda ne derlerse desinler, ancak bizim amacımız Allah'ın rızası olsun ve bu da aramızda kalsın.(can dostu Hasan Can neden Mısır fethi sonrası halkı selamlamıyorsun diye sitemine verdiği cevap)

Yavuz(Okay tiryakioğlu)

yas-emin

Üye
Üye

zalatar hocam paylaşımlar çok güzel ...teşekkürler

yas-emin

Üye
Üye

8.sınıf öğrencilerimin çok severek okudukları kitaptan alıntılar:
“Hüseyin’im ,aslan oğlum benim!Dayın Şıbka’da,baban Dömeke’de,ağabeylerin Çanakkale’de şehit düştüler.Bak,son yongam sensin!Minarelerden ezan sesi kesilecekse camilerin kandilleri sönecekse sütüm sana haram olsun.Öl de köye dönme!
Osman Alagöz-MİLLİ MÜCADELEDE KINALI ELLER

Gözlerini yanan konağa ve sonra kendi evine diken Senem Ayşe,bakışlarını uzun süre ateşler içindeki evinden ayıramadı.Kızıl alevler arasında kocasının kanlı yüzünün hayalini gördü.
Soğuktan çatlayan dudaklarından ,”Söz verdiğim gibi kanın yerde kalmadı Ramazan’ım,kanın yerde kalmadı.Merak etme, Maraş düşmana gülzar olmayacak.Olsa olsa mezar olur.Hem Maraş bizim olmadıktan,sen de şehit düşüp gittikten sonra ben neyleyelim evi barkı! Yeter ki din-i mübin –i İslam’ın namusu kurtulsun ,Maraş kurtulsun senin kanın da yerde kalmasın.Ev bark yine yapılır,vatan sağ olsun Ramazan’ım.”sözleri döküldü.

…Komutan gözyaşlarını tutamadı.
“Allah’ım bu millet bu şuurda olduktan sonra onu hiçbir güç yenemez.Biz de cephede savaşmakla vazifemizi yerine getirdiğimizi zannediyorduk,ama bilinmeyen ne yiğitler varmış.”
Cephane sandıkları savaş savaş indirilirken şehit Şerife Bacı için de bir mezar kazılıyordu.