Kanuni (Okay Tiryakioğlu)

Cumali Güler

zalatar
Moderatör
98829786051141794.jpg

KANUNİ: “Dünya bir hayaldir” sözünü şiar edinmiş Adalet Sultanı

HÜRREM: Kanuni’ye olan aşkını mektubuna kanıyla işleyen, bir iktidar tutkunu

PARGALI İBRAHİM: Kölelikten sadrazamlığa giden yolda her türlü ihaneti göze alan bir entrika ustası

VEHİMÎ: Vatikan ajanlarıyla dünyanın her yerinde çarpışan yavuz bir istihbaratçı Fatih’in kuşatıp alamadığı BELGRAD’IN FETHİ, 7 ay süren RODOS KUŞATMASI ve dünya tarihinin en ünlü meydan savaşlarından MOHAÇ…

Tarihte hep merak edilegelmiş bu karakter ve olaylar, ödüllü yazar Okay Tiryakioğlu’nun edebî üslubu ve nefes kesen kurgusuyla KANUNİ romanında bir araya geliyor.
(Arka Kapak)

Showtv'nin dizisiyle gündeme gelen okudğum kitaplar arasında Kanuniyi güzel anlatan bir kitap diziden değil de kanuniyi bence burdan tanıyın.

Yazarın Kitabı Tanıtım Videosu

hakanozkan79

Çalışkan Üye
Üye

helal olsun hocam Bu kitabı alıp en kısa sürede okuyacam inş.
Osmanlı tarihini bu kadar çarpıtarak gösteren bir dizide Kanuni Gibi Ünü Şanı tüm dünyaca tanınan Bir padişahı Bir ihtiras tutkunu olarak gösterip Onun Emanetine hıyanetlik etmiyormuyuz EYYYY dizi senaristi.Lütfen sesimizi Duyuralım.Osmanlıyı kötülemek isteyenlere o fırsatı vermeyelimmm.....

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

geçmişine hakaret edene küfredene oduller veriliyor hocam.3kuruş için yaptıkalrına bakın gerçekten üzülüyorum. bu ülkede RTÜK diye bir tabela var başka bir sey değil kültürel yozlaşmanın en kralını yapıyorlar ve bundan para kazanıyorlar bunlar kime neye hizmet ediyorlar çok mereak ediyorum.Kanuni gibi dünya hakimi bir Osmanlı Padişahını Halifesini bu şekilde gosteriyorlar.Ülke sanki sadece haremden oluşuyor başka bir işleri güçleri yok.

bu kitabı şuan okuyorum 100. sayfaya geldim ve şu an gundemde olan bir konuyu gerçek bir kaynaktan ogrenilmesini istedim hocam.tavsiye ederim

hakanozkan79

Çalışkan Üye
Üye

Çok teşekkür ederim sizin gibi Tarihine sahip çıkan insanlara bizlerin çok ihtiyacı var.Bende sizinle aynı düşüncedeyim.Bu karalama kampanyasıdır.Ben biraz önce şikayetimi RTÜK'e ilettim.İnanın Çok üzüldüm.Buda yapıldıya yazıklar olsun.Bu dizinin yayından kaldırılmasını bir vatandaş olarak Talep ettim.Çok yalan yanlış bilgiler var.Bnların akılları bellerinde olduğu için hep Osmanlıyı o yönden karalamaya çalışıyorlar.Kendileri gibi zannediyorlarecdadı.Allah onlardan razı olsun...İnanın sinirden ne yazacağımıda şaşırdım.selamlar...

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

hocam aklımdan geçenleri buraya yazmaya terbiyem musade etmiyor ALaah bealarını versin başka bir şey demeyeceğim