İzin

sevimli

"İyilik büyüktür, küçükte olsa"
Üye
İZİN
Zorunlu askerligini yapmakta olan genc babaannesine koli icerisinde bir el bombasi yollar, pimine yapistirdigi kagitta;
-Babaannecigim, benim acilen izine gelmemi istiyorsan lutfen bu halkayi yerinden cekip cikar!...

Günah/sevap
Suudi Arabistan'da bir köyün hırsızı varmış... Koyunları çalıyor, kesiyor, etini fakir fukaraya dağıtıyormuş. Hem suç işliyor, hem de köyün en hayırsever delikanlısı olarak tanınıyormuş. Bir gün sormuşlar:
- Yahu ne yapar ne edersin? Senin derdin nedir? Maksadın nedir?
- Gayet basit... Koyun çalıp günaha giriyorum. Etlerini dağıtıp sevaba giriyorum. Sevaplar günahları götürüyor. Koyunların postlarıyla kelleleri helalinden bana kalıyor. Onları satıp paşa paşa geçiniyorum...

Niçin
Cimri ve de boşboğazın biri hocaya: “Ya Nasrettin Hoca... Demek parayı çok seviyorsun. Acaba neden?” Hoca cevabını yapıştırmış; “Senin gibilere muhtaç olmamak için!..”

. Boşuna
Şaire, bir dostunun sağda solda "Ben hiç şair tanımadım, hiç şiir okumadım!" dediğini yetiştirmişler: "Eyvah!" demiş: "... desenize bizim bugüne kadar imzalayıp kendisine verdiğimiz kitaplar boşa gitmiş!.."

What DedinGülüm

ATIN İYİSİNE DORU,YİĞİDİN İYİSİNE DELİ DERLER
Üye
İzin

:) çok komik hocam ya