insan hakları haftası

ryaman

DÜNYA MADEM FÂNİDİR, DEĞMİYOR ALÂKA-İ KALBE...
Üye
insan hakları haftası

Teşekkürler Allah razı olsun.

esragorki

Aktif Üye
Üye
insan hakları haftası

madi' Alıntı:
insan hakları haftası ile ilgili kısa bir skeç arıyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden

hocam 4 öğrencim program boyunca sahnenin köşelerinde oturacak birinin ağzı siyah bantlı birinin elleri zincirli bir bayan yüzü gözü morluk içinde ve bir çocuk okul kıyafetiyle boya sandığı önünde programda şiirler ve konuşmalardan sonra en son ellerinde pankartlarla öğrenciler sahne önüne geliyor her pankartta insan hakları evrensel bildirgesinden görsellere uygun 8-10 madde yüksek sesle okuyor pankartı kaldırıyor ve uygun madde söylendiğinde örneğin kölelik ve kulluk yasaktır maddesi zincirli çocuk zincirleri atıp ayağa kalkıp arkalarına geliyor işkence kötü muamele maddesi okununca dayak yemiş kadın geliyor yüzünü silerek düşünce özgürlüğü maddesinde ağzı bantlı antları sökerek geliyor eğitim hakkıyla ilgili madde söylendiğinde boya sandığını bırakıp okul çantasını alan çocuk geliyor ve son pankart havaya kaldırılarak hep birlikte okunuyor herkes hür ve eşit doğar şeklinde sıkıcı olmasın biraz maddelere dikkat çeksin diye ben böyle birşey hazıladım cuma yapıcaz bakalım nasıl olacak