İnkılap Tarihi Dersini Nasıl İşliyorsunuz?

adko

Üye
Üye
İnkılap tarihi dersini işlerken siz değerli öğretmen arkadaşlarımın nasıl bir yöntem izlediğini merak ediyorum, eğer paylaşırsanız sevinirim. çünkü müfredat değişmiş gibi görünsede aslında konulardaki bilgi kısmı hala fazla gibi görünüyor. şimdiden teşekür ederim.

fenerlist

Yeni Üye
Üye
hocam 8. sınıf konularında bilgi ağırlığı mevcut. zaten kazanımlarda bunu gösteriyor. dersi işlediklten sonra SBS ye uygun sorular çözerek, öğrencilere yorum yaptırmaya gayret ediyorum...

oztunc

Üye
Üye
hocalarım konuların aynı agırlıkta oldugunu gördük bu sene ancak verilen 3 ders saati içinde konuları zor yetiştiriyorum bi cok etkinligi ders dısında yaptırıyorum farklı kaynaklardan test cözmek cok etkili oluyo aynı zamanda görsel etkinlikler de cok faydalı birebir gördüm bunu.her konuyla ilgili elimize gecen testleri yayınlarsak cok iyi olur

Ekli dosyalar

• cocudhun_meledhi.ppt
    905.5 KB · Görüntüleme: 297

madi

Çalışkan Üye
Üye
kitap güzel ama konularda ayrıntı çok onlar da güzel fakat zaman yetmiyor açıkçası ben test çözemiyorum sadece ünite bittiğinde ya da bazan son 5 dk da fırsat bulabilirsem çözmeye çalışıyorum çacukların kitaptan çıkarımda bulunmaları da çok zor oluyor bilgiler dağınık ama yeni sistem bu alışacaklar alışacağız