imam hatip ortokulu gibi ,öğretmen ortaokulu,sosyal bilimler ortaokulu,mühendisl

tuncay59

İSTANBUL/ Beykoz
Üye
imam hatiplerin orta kısmı ilköğretimlerde,bağımsız tek başına ve liselerin bünyesinde açılabilecek.Ben de Öğretmen ortaokulu ,mühendislik ortaokulu, spor ortaokulu,diğer meslek öğretimlerinin orta kısmının açılmasını istiyorum.Görüşlerinizi bekliyorum.

KENAN58

Aktif Üye
Üye
imam hatip ortokulu gibi ,öğretmen ortaokulu,sosyal bilimler ortaokulu,mühendisl

olur neden olmasın uzmanlaşma erkenden başlasın
:)

nail60

Üye
Üye

Kesinlikle aynı görüşteyim. Yine de çocuğun kendi iradesi devre dışı kalacak ve aileler büyük ölçüde eğitimsiz olduklarından İmam Hatipler tercih edilecektir. 4+4+4 olmadasn da aynı okullar bünyesinde öğrenciler yönlendirilebilir. Seçmeli dersleri artırırsın. Zorunlu derslerin de öğrenci tercihlerine göre saatini ayarlarsın olur. Ama çcuklar dindan yetişir mi?!

zekibjkli

Yeni Üye
Üye
Çocuğun iradesine bırakırsanız zaten okula bile gitmek istemeyecektir. Ayrıca İmam Hatip'e gönderilen aileleri eğitimsiz derseniz, diğer okullara giden aileleri de eğitimli ama insan haklarına uymayan demokratik olmayan ayırımcı diye hitap edilme gereği ortaya çıkar. Özgürlük isteniyorsa herkese özgürlük, demokrasi isteniyorsa herkese demokrasi olması gerekir. Ancak bizde demokratız diyenler belirli bir sınıf ve zümrenin hakimiyetini isteyen oligarşiklerdir. Nokta