II. Dönem Veli Toplantısı

Performans

Çalışkan Üye
Üye
...................... İLKÖĞRETİM OKULU
....../........ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI
........... SINIFLARI ll.DÖNEM VELİ TOPLANTISI

TARİH :
SAATİ :
YERİ :

GÜNDEM :
1. Açılış konuşması
2. Öğrencilerin okula geliş ve gidişleri
3. Öğrencilerin evde çalışma teknikleri
4. Okula gelmeden önce evde beslenme yapmaları
5. Öğrencilerin temizlik ve tertip düzenleri
6. Öğrencilerin durumları hakkında bilgi verme
7. Aile içi şiddet konusu.
8. Dilek ve temenniler
9. Kapanış
A Ç I K L A M A L A R
1.Gündem maddeleri velilere duyuruldu.
2.Yoklama yapıldı.
3. Öğrencilerin okula geliş ve gidiş saatleri velilere duyuruldu. Buna göre ..... sınıfı öğlenci olduğundan Okula giriş sabah ....... çıkış ....... ve öğle sonrası giriş ..... çıkış .....olduğu ve öğrencilerin bu saatlere uymaları gerektiği vurgulandı.
4. Bu arada okula gelmeden önce beslenmelerinin tam yapılması ve okula erken saatlerde gelinmemesi istendi.
5. Temizliğe verilen önemin attırılması gerektiği üzerinde duruldu. Kız öğrencilerin uzun olan saçlarının uygun olarak kestirilmesi, formalarının yıkanıp temizlenmesi, tırnakların her hafta sonu mutlaka kesilmesi, kulak ve vücut temizliğine önem verilmesi ve mutlaka banyo yaptırılmasının gerekliliği anlatıldı. Ayrıca diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması ve bunun diş sağlığı üzerindeki önemi vurgulandı. Bazı öğrencilerde bunun ağız kokularına sebep olduğunun belirtilerek her öğrencinin mutlaka dişini fırçalamasının sağlanması istendi.
6. Giyim kuşam ile ilgili konular görüşüldü. Öğrencilerin okul formalarındaki söküklerin dikilmesi, ayakkabıların boyanması ve mümkün olduğu kadar temiz giyindirilmesi anlatıldı. Ayrıca mevsim şartlarına uygun giyeceklerin giydirilmesi, soğuk havalarda kalın giyeceklerin giydirilmesi, kesinlikle çorapsız gelinmemesi ve hasta olmamak için bunun gerekliliği anlatıldı.
7. Okulumuzun binalarının, öğrenciler tarafından en iyi şekilde korunması ve hiçbir okul malına zarar verilmemesi konusunda öğrenci velileri vasıtasıyla öğrencilerin uyarılması üzerinde konuşuldu.
8. Sınıfımızdaki bir takım eksikliklerin giderilmesi için işbirliği yapılması ve öğrencilerin daha iyi ve güzel bir ortamda eğitim yapmalarına destek olunmasının gerekliliği üzerinde konuşuldu.
9. Öğrencilerin evde ders çalışmaları ve çalışmaların veliler tarafından sürekli olarak kontrol edilmesi ve denetlenmesi istendi. Boş zamanlarında uygun kitaplar okumaları ve okumaya teşvik edilmeleri istendi. Verilen ödevlerin bazı öğrenciler tarafından yapılmadığı anlatıldı. Bu gibi olaylarda velilerin daha duyarlı olması istendi.
10. Sabah okula zamanında gelinmesi için erken yatıp erken kalkmanın şart olduğu anlatıldı. Çocuğun gerekli olan uykusunu alabilmesi için mutlaka erken yatırılması ve bunun alışkanlık haline getirilmesi gerektiği anlatıldı.
11. Velilerden, öğrencilerin daha sağlıklı bir eğitim için, evde kendilerinin öğrencilere tavsiyelerde bulunulması istendi.
12. Velilere öğrencilerin dersleri hakkında bilgi verildi. Derslerine giren branş öğretmenleriyle öğrencilerin velileri görüştürüldü.
13 . Aile içinde öğrencinin dövülmesinin yanlış olduğu anlatıldı. Aile içinde şiddete maruz kalan çocukların ileride telafisi olmayan sonuçlar ortaya çıkabileceği söylendi. Kesinlikle çocuğa vurulmaması ve azarlanmaması yönünde tavsiyelerde bulunuldu. Aile içinde yapıcı olunması ve konuşarak sorunların halledilebileceği belirtildi. Velilere bu konuda bilgiler verildi.
13. Toplantıya katılanlara teşekkür edildi ve başka söz almak isteyen yoksa toplantıya son verileceği bildirildi. Bunun üzerine toplantıya son verildi.

Sınıf Rehber Öğretmeni Sınıf Rehber Öğretmeni

Okul Müdürü