www.devo.com.tr adresinde öğretmenler gününe özel eğitim materyallerinde çeşitli indirimler vardır.

Merhaba Ziyaretçi

testkutusu

Halk Kültürü Dersi 8. Sınıfta Var Mı

'Halk Kültürü Müfradat ve Planları' forumunda madi tarafından 5 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. madi

madi Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    halk kültürü 6 ve 7. sınıflarda var diye biliyorum ama 8 lerde var mı nette bulamadım teşekkürler

2. madi

madi Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ttkb nin sitesinde yok ama sitede bazı arkadaşlar olduğunu yazmış cevap bekliyorum Teşekkür Ederim

3. teo666

teo666 Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    TTKB'NİN 04.06.2007 tarih ve 111 sayılı kararıyla kabul edilen ilköğretim okulları haftalık ders çizelgesinin açıklamalar bölümünün 15. maddesi gereği HAlk Kültürü dersi 6,7,8.sınıfların herhangi birinde veya tamamında okutulabilir.
    bu dersin 7 ve/veya 8.sınıfta seçilmesi durumunda öğretmenin uygun göreceği önceki sınıflara ait kazanımlar da verilir.

4. madi

madi Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    teşekkürler biz 6 ve 7 lerde okutuyoruz 2 seneden beri 8. sınıfta seçmemiz durumunda eski kazanımları mı tekrar edeceğiz

5. teo666

teo666 Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende 8.sınıf plan bulamadım ama elimde bir 7. sınıf öğrt. kılavuz kitabı var ve bu kılavuzda 6-7-8 ünite dağlımlarını gösteren bi tabglo var.sırasıyla ünite isimleri:
    8.sınıf
    1-gelenek ve değişme
    2-halk inançları
    3-halk mimarisi
    4-atasözleri-deyimler-mit-efsane-destan -halk hikayesi
    5-halk hukuku-halk takvimi
    6-müze ve halk bilimi, müzecliği
    ama geçen sene 7ler bu sene 8 olmuşsa eski kazanımları aktarmak yerine yukarıda ki kazanımları aktarman gerekli.
    KAYNAK TAVSİYE:ERMAN ARTUN(TÜRK HALK BİLİMİ)
    mail-msn:gkn3441@gmail.com

6. ferba53

ferba53 Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Halk kültürü dersi bizim okulda bu yıl ilk kez okutulacak. 7. ve 8. sınıflarda seçildi. 6. sınıflarda da sanat etkinliği seçildi.Yani 8.sınıflar ilk kez bu dersi görecek.6'lardan başlanarak gidilmesi gerekmiyor muydu? 8'lerle ilgili aradım ama hiç bir kaynak bulamadım. Lütfen yardım edin.

7. madi

madi Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ttkb nin sitesine baktım bugün eklenmiş halk kültürü müfredat ve kılavuz kitabı ben de şimdi plan arıyorum halk kültürü yıllık plan

8. ferba53

ferba53 Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    TTKB halk kültürü dersi kılavuz kitabının bakanlıkça hazırlanıp dağıtımının yapılacağını açıklamış.Peki biz kılavuz kitabı nasıl alacağız.Okula bu tür bir şey gelmedi. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş