1. Forum sistemimizin değişmesinden sonra bazı kullanıcıların girişinde sorun yaşanmaktadır. Sorun yaşayan üyelerimiz şifre hatırlatma ile ilgili olan Üye Girişi Sorununu Nasıl Çözerim Konusunu Tıklayarak inceleyebilir. Yine sorun yaşarsanız erkanhoca@hotmail.com adresine kullanıcı adınızı ve üye olurken kullandığınız maili gönderiniz..

Halk Kültürü Dersi 8. Sınıfta Var Mı

'Halk Kültürü Müfradat ve Planları' forumunda madi tarafından 5 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. madi

madi Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    halk kültürü 6 ve 7. sınıflarda var diye biliyorum ama 8 lerde var mı nette bulamadım teşekkürler

2. madi

madi Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ttkb nin sitesinde yok ama sitede bazı arkadaşlar olduğunu yazmış cevap bekliyorum Teşekkür Ederim

3. teo666

teo666 Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    TTKB'NİN 04.06.2007 tarih ve 111 sayılı kararıyla kabul edilen ilköğretim okulları haftalık ders çizelgesinin açıklamalar bölümünün 15. maddesi gereği HAlk Kültürü dersi 6,7,8.sınıfların herhangi birinde veya tamamında okutulabilir.
    bu dersin 7 ve/veya 8.sınıfta seçilmesi durumunda öğretmenin uygun göreceği önceki sınıflara ait kazanımlar da verilir.

4. madi

madi Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler biz 6 ve 7 lerde okutuyoruz 2 seneden beri 8. sınıfta seçmemiz durumunda eski kazanımları mı tekrar edeceğiz

5. teo666

teo666 Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende 8.sınıf plan bulamadım ama elimde bir 7. sınıf öğrt. kılavuz kitabı var ve bu kılavuzda 6-7-8 ünite dağlımlarını gösteren bi tabglo var.sırasıyla ünite isimleri:
    8.sınıf
    1-gelenek ve değişme
    2-halk inançları
    3-halk mimarisi
    4-atasözleri-deyimler-mit-efsane-destan -halk hikayesi
    5-halk hukuku-halk takvimi
    6-müze ve halk bilimi, müzecliği
    ama geçen sene 7ler bu sene 8 olmuşsa eski kazanımları aktarmak yerine yukarıda ki kazanımları aktarman gerekli.
    KAYNAK TAVSİYE:ERMAN ARTUN(TÜRK HALK BİLİMİ)
    mail-msn:gkn3441@gmail.com

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş