ermeni soykırımı iddaları

hürremsultan

Üye
Üye
arkadaşlar okullarınızda fransanın sözde ermeni soykırımı yasasını kabul etmesiyle ilgili ne gibi çalışmalar yaptınız insanları bilgilendirmek için.......

oguz139

Aktif Üye
Üye

Ben doğu cephesini anlatırken Fransızlarla Ermeniler arasındaki ilişkiyi anlattım

hakanozkan79

Çalışkan Üye
Üye

Hocam Önce Ermeni meselesinin başlangıcına bi giderek Ermenilerin Osmanlı Tarihinde ilişkilerine değindim.ondan Sonra Avrupalı devletlerin kışkırtmalarına ve güncel olması hasebiyle Fransızların sözde soykırım yasası hakkında bilgi verdim.Ve ardından kurtuluş Savaşında Antep,Urfa,Maraş ta Fransızların yaptığı işglalerden (Tabi Farnsızların burda ne işi vardı? sorgulatarak) bahsettim.Ardından Soykırım diye ifade edilen yalandan 1948 BM raporuna göre soykırımın; Bir milleti toptan yok etmek olduğundan bahsettim.Eğer biz Ermenileri yok etseydik doğumuzda Ermenistan diye bir devlet olmazdı dedim....Ve ekledim.Ermnilerin bu gün 4 T planı olduğuından söz ettim.Buna Göre;
T anıma
T anıtma
T aviz
T oprak
taleplerinde söz ettim.Uynık olmamız gerektiğini açıkladım.Ve en son Sözde Soykırım yasasını yaklaşık 20 ülkenin meclisinde kabul edildiğini Bunun Türkiyeyi dış politikada sıkıştırmak olduğunu söyledim.

hürremsultan

Üye
Üye

peki arkadaşlar okul genelinde bişeyler yapmayı düşünüyormusunuz?
çünkü kendi içimizde bile Türkler soykırım yapmıştır diyen üniversite mezunu öğretmen arkadaşlar var yani harici düşmandan daha tehlikeli bir durum var biz kitap okumayan bir toplum olduğumuz için hariçten konuşmayı severiz bunları duyunca çok üzülüyorum ben okulda bir resim ve bilgi içerikli sergi açmayı düşünüyorum tabi görmek isteyen gözler için!..........

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

ne yazık ki üniversite mezunu öğretmenlerin de ermeni soykırımı vardır demesinin nedeni aynı. bu ülkeyi ve ulu önderi çekememeleri. yazık... bir de bunlar öğretmen olup yeni nesilleri eğitecekler.