Ek Ders Zammından Hangi Öğretmenler Faydalanacak?

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
ek_ders_zammindan_hangi_ogretmenler_faydalanacak_3aa41.jpg

Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Kabul edilen düzenlemeye göre ek ders ücretlerinde;

1- Özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine yüzde 25,

2- Cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25,

3- Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere yüzde 100 fazlasıyla,

Ödeme yapılacak.

Bu şekliyle teklif yasalaşırsa, Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarında çalışan diğer öğretmenler ek ders ücret artışından yararlanamayacak. Üç alanda çalışan öğretmenlere yapılan ek ders ücret artışları teşvik amaçlı yapılırken, beklentiye giren diğer eğitim alanları ek ders öğretmenleri için hayal kırıklığına sebep olunuyor.

Bu durum TBMM Genel Kurulunda verilen önergelerle değişebilir. Öğretmenler bu düzenlemede kendilerinin ek ders ücretlerine artış sağlamasını bekliyor.

ilhami KÜTÜK

Üye
Üye

TBMM genel kurulunda kabul edilip resmi gazetede yayınlanmadıkça ben hiç inanmam ve inanmıyorum.

teoman55

Üye
Üye

"Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere..." Dediğine göre hafta içi de dahil tabi