ek ders bulabiliyor musunuz ?

birdeniz

Üye
Üye
Ben bir YİBO da görev yapıyorum,okulumuza yeni müfredatın hazırlanmasında görev alan bi üniversite hocası gelmişti.Ders programımızın yoğun olduğunu,derslerin yetişmediğini ifade etmeye çalıştım,sene sonuna yetişmeyen konular kalıyor demek istedim,ama hoca kendine o kadar inandırmış ki benim söylediklerimi görmezden gelip 'yetişir yetişir' dedi.Programı koyan onlar,uygulayansa bizler,uygulayıcıların,içinde olanların şikayetleri kimin umurunda ki! her sene sonunda program hakkındaki görüşlerimiz alınmıyor mu?Alınıyor.Bakanlığın sitesine de yazdım,Ne değişti?Zihniyet değişmedikçe değişen birşey olmaz,Konular varsın seneye kalsın deniliyor bu seferde SBS de çıkacak işlenmeyen konular.Çözüm ne peki? ALLAHtan okulda zorunlu kurs açılıyorda onunla toparlıyorum.Çözümüm ŞİMDİLİK bu benim.

emre007

Aktif Üye
Üye
sevgili sosyalciler.bu konu gerçekten çok önemli.konuya hem ek ders hem de müfredat açısından bakalım.müfredat zaten malum hafta da 3 saatle ben müfredatı yetiştiriyorum diyen arkadaş olduğunu sanmıyorum.ek ders olarak da okulda 3 yıldır en az ek ders alan öğretmen benim.bedenci,müzikçi,görsel sanatlar öğretmenlerinden daha az alıyorum(hafta da 15 saat maaş karşılığlı dersim var).az önce branşlarını saydığım arkadaşlar eksersiz yapıp hafta da 12-13 saat ek ders alabiliyor iken bizim ek ders alamamız benim gerçekten çok zoruma gidiyor.sınıf öğretmenlerinden hiç bahsetmiyorum bile hafta da 14 saat derse girip, 15 saat ek ders alanları bile var.lütfen örnek dilekçeyi ve bu konuyu,siteyi ziyaret eden herkes görsün diye forumun en üstünde tutalım;ve dilekçeyi siteyi ziyaret edn herkes gerekli yerlere göndersin.

ýnurgultop

Yeni Üye
Üye
slm arkadaşlar ben de aynı dertten muzdaribim sosyal bilgiler dersini bakanlığın bu kadar boş vermesini anlamıyorum bu müfredat ve bu ders saati ile hem öğrenciler hem öğretmenler geçmişini unutur diye düşünüyorum derste neyi nanlatacağımdan çok nasıl yetiştirecegimi düşünüyorum hele Türk Tarihinde yolculuk ünitesi her konu karıştırılmış

adanmıshayat

KUL'UN KULDA ARADIĞI MEVLANIN KULDA SAKLADIĞIDIR..
Üye
bende gönderdim maili ama cevap gelmedi