ek ders bulabiliyor musunuz ?

mali8057

Yeni Üye
Üye
Aslında herkes bu konuda çok duyarlı emin olun. Ama elden ne gelir ki. Ne yapabilirz? Yeni ek ders yönetmeliğinde en çok biz mağdur olduk. Neredeyse hiç bir sosyal bil öğrt. bırakın full ek ders almayı 21 saate bile giremiyor. Öğrencilerin kendi tarihini, vatanını öğrenmelerine gerek yokmuş demek ki. Haftada 4 saat olan ve öğrencilerin kendilerini bile ifade edemedikleri ingilizce dersi bizden daha değerliymiş. Sendika üye yapmaya gelince yanımıza yaklaşıyor. Ek derse gelince ise ağızlarını açmıyorlar. Ve ben gerçekten bir sosyal bilgiler öğrtmeni olarak yapılan bu uygulamalardan dolayı artık sos. bil öğretmeniyim demeye utanıyorum.

madi

Çalışkan Üye
Üye
bulamıyoruz tabiki bir haftadır başvurmadığımız yer kalmadı nerdeyse ek ders için olmadı

KENANAKKUŞ

Yeni Üye
Üye
EVET TAMAMEN KATILIYORUM SOSYAL BİLGİLER DERSİNE UYGUN BAKANLIĞIMIZDAN EGZERSİZ ÖRNEKLERİ İSTİYORUM BİZ İMKAN VAR İKEN 4.VE 5. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİNE NİÇİN GİREMİYORUZ? YİNE MÜFREDATTA BÜTÜNLÜK SAĞLANMASI İÇİN BU ŞART ÖRNEĞİN 6 SNIFTA BEN BÖLGELERİMİZİN GENEL ÖZELİKLERİNİ VERMEM GEREKİRKEN BENİM ÖĞRENCİM BÖLGELERİ BİLMİYOR?NİYE HEP SOSYAL GRUBUNDAN DERS SAATİ AZALTILIYOR,DERS KALDIRILIYOR.ATÖLYE YOK MALZEME YOK TEKNOLOJİ TASARIM DERSİNDE ÖĞENCİ BOŞ BOŞ OTURUYOR BU ÖNEMLİ KONUYU DİLE GETİRDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BEN DE 15 SAAT MAAŞ KARŞILIĞI GİRİYORUM KARA KARA DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM NE MOREL KALDI ....

arni

Yeni Üye
Üye
arkadaşlar sosyal bilgiler öğretmenleri okulda sanki ikinci sınıf vatandaş durumuna düşürülüyor.okul müdürüne arta kalan dersleri versin de okulda kalalım diye yalvarmak zorunda kalıyoruz şahsen benim çok gücüme gidiyor.sanırım bu konuda sesisimizi duyuramıyoruz bizler çocuklara tarihimizi, ülkemizin güzellikleri, bu vatanı korumamız gerektiği gibi hayati öneme sahip konuları anlatıyoruz ama bunu birileri anlamıyor bir çocuk matematik öğremezse ne olur fen öğrenemezse ne olur ingilizce öğrenemezse ne olur................. Ama bir çocuk vatanını sevmesini, ülkesini koruması gerektiğini, ülkesinde kaynakların önemini öğrenemezse ne olur düşünmesini istiyorum Başta eğitim bakanı düşünsünki sosyal bilgilerde diğer ana dersler gibi 4 saat olsun

HaareN

Üye
Üye
Birkaç ay önce dilekçeyle konu hakkında bakanlığa başvuru yapmıştım. Bana yollanan 2 satırlık cevap ise:
" Bakanlığımızın sosyal bilgiler dersinin ders saatinin artırılmasıyla ilgili bir çalışması bulunmamaktadır." şeklinde oldu.
Anlayacağınız işimiz biraz zor arkadaşlar. :-\