Derslerim Nasıl Geçiyor?

Cumali Güler

zalatar
Moderatör
Nasıl Anlatıyorsunuz??

arkadaslar gecmiş yıllarda gorduk ki hem eski sistemde hem yeni sistemde ders kitabında olmayan sorular sınavlarda geliyor.
yeni sistemde ders kitabında değinmediği ama klavuz kitapta olan konular var. zaman yettiğince anlatmakta yarar goruyorum.ben anlatıyorum elimden geldiği kadar.
bazı konular kitapta ve klavuz kitapta yok ama siz anlatmazsanız havada kalıyor cocuklar birsey anlamıyor onun için mecburen anlatıyoruz konu butunlugunu sağlamak için. ögrencinin derse hazırlanıp geldiği bizim bilgileri kontrol ettiğimiz bence yalan

kennan

Aktif Üye
Üye
Nasıl Anlatıyorsunuz??

kitapta verilmeyen bir kazanımınasıl olur da verirsiniz arkadaşlar.yerel saat hesaplamasından soru çıkmayacak

okul_okul

Yeni Üye
Üye
Nasıl Anlatıyorsunuz??

Böyle bir forumun olması ve kendimizin nerde olduğunun farkına varmak gercekten cok güzel. Böyle bir site yapıldığı için emeği gecen ve katılımda bulunan meslektaslarıma teşekkürlerimi sunarım. Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla  yer alan konular ve  verilen zaman yetersiz kalıyor. soruları incelediğim kadarıyla Kılavuza göre hareket etsek konular yüzeysel ve yetersiz aynı zamanda öğrencinin karsısına bu sorular cıkıncada anlatılmadı diye kötü öğretmen oluyorsunuz... ayrıntılı anlatınca bu sefer çocuklar anladı yapabiliyor derken geride kalıyorum ve suanda gerideyim de. kısacası sbs  soruları ve kılavuz birbirine tamamen zıt. yani öğrenci yine eksiğini dersaneyle giderecek gibi görünüyor.... Hüseyin Bey Efendiye saygılar yine sistem birilerine hizmet edecek birilerininde hayatıyla oynayacak vesselam...  :-X

ramkoyuncu

Yeni Üye
Üye
Nasıl Anlatıyorsunuz??

geçen yıl yapılan sbs soruları incelendiğin de tamamen kazanımların ölçülmekte olduğu görmekteyiz . isteyen meb sayfasına girerek kazanımlarla soruları karşılaştır.

evasu

Üye
Üye
Nasıl Anlatıyorsunuz??

ya tam bi kabus bu konu anlatımı.kılavuz kitapta vermemi söylüyor ama ders kitabında hiçbişey yok ve ben anlatıyorum.busefer ne oluyo konularda geri kalıyorum.ve bu saatl hesapları bi derste anlatılacak bişey degil.hadi dedim ölçek hesaplamayı vermeyim ama busefer test çözüyorlar bunları yapamıyorlar yine dönüp dolaşıp bana geliyor yani ucu.kısacası ne yapacagımı bilmiyorum.ve cocukları sürekli aktif etmeye çalışsamda,beklemedikleri anda beklemedikleri konulardan hatırlatma amaçlı sorular sorsamda yazılıda nası başarıyorlar bilmiyorum itinayla dökülüyorlar.yani ders saatleri ve konuların içeriği uyuşmuyor yetişmiyor.son yazılıyı yapacağım daha 3.üniteden 3 konu işledim gelde yetiş şimdi.7.sınıflardada aynı sorun var.daldan dala atlıyoruz.osmanlı devleti kuruluş dönemi var kitapta 1 tane adam gibi bir bilgi yok,etkinliklede olmuyor.cünkü dagıttıgım testlerin hiçbirini yapamıyorlar,cünkü konuların içerisinde testte cıkanlar yok.busefer hadi ayrıntıya girelim,fotokopiyle ek dersle halledeyim diyorum ama işin içinden çıkmak okadar zorki.tüm kuruluş devrini anlatıp hiç bir padişah dönemini anlatmamamız lazım nerdeyse.nası olacaksa bu onuda bilmiyorum.kısacası bu ve bunun gibi binlerce sıkıntıyla boğuşuyorum diğer öğretmenlerle beraber.ve sistem iyi olsa bile uygulanabilirlik açısından büyük sorunlar görüyorum.