Bulamadım cevabını

yokanam

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar Denizler neden dökülmez.Bilimsel açıklamasını bilen varsa lütfen yardımcı olsun bana.

Cumali Güler

zalatar
Moderatör
Bulamadım cevabını

hocam sorunuzun cevabı su döngüsüdür.Su buharlaşır tekrar yağış olur tekrar buharlaşır yani denge sağlanır

yokanam

Yeni Üye
Üye
Bulamadım cevabını

Hayır yani dünyanın şeklinden dolayı dökülmesi gerekir diye düşünüyorum.Dünya düz olsaydı problem yok.şimdiye kadar bulduğum en mantıklı cevap bir kabartma haritasından baktığınız zaman denizlerin çukurda kaldığını görüyorsunuz ve uzaya dökülmemesini böyle yorumluyorsunuz.Ama tam tatmin edici bir cevap bulamadım.Güney Yarım küredeki denizleri düşünsenize tam baş aşağı durumdalar.Teşekür ederim cevabınız içn .

Cumali Güler

zalatar
Moderatör
Bulamadım cevabını

hocam duny a küre ve biz kürenin alt kısmında yaşıyoruz yani baş aşağı gelme gibi bir durmuzu yok bizim yermiz sabit kuzy güneyi ona göre ayırıyoruz

gklpylmz

Üye
Üye
Bulamadım cevabını

hocam uzay boşluğunda aşağı yukarı diye bir kavram yoktur dolayısıyla çekim de olamaz çekim olmayınca düşme ya da akma olamaz. Ayrıca dünya merkezinden gelen yer çekimi herşeyi yere nasıl sabitliyorsa okyanuslar denizler göller de buşekilde akmadan durabiliyorlar