Bölgemizi Tanıyalım Performans Ödevi

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
SOSYAL BİLGİLER DERSİ PERFORMANS ÖDEVİ

PERFORMANS ÖDEVİ KONUSU : Bölgemizi Tanıyalım.
PERFORMANS ÖDEVİ AÇIKLAMASI : Sizden bölgemizin ekonomik, kültürel, iklim, yeryüzü şekilleri, eğitim, ulaşım ile ilgili araştırma yapmanız istenmektedir.
PERFORMANS ÖDEVİ TESLİM TARİHİ: 05 Ocak 2007
YÖNERGE : Performans ödevinizi gerçekleştirirken aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1. Çalışma taslağını oluşturunuz.
2. Yaşadığınız bölgenin ekonomik yapısını inceleyiniz. Bölgede kurulu bulunan fabrika ve tesisleri belirtiniz.
3. Yaşadığınız bölgenin iklimi hakkında bilgi veriniz.
4. Yaşadığınız bölgenin ulaşım yolları hakkında araştırma yapınız ve edinilen bilgileri yazınız.
5. Yaşadığınız bölgenin gelir kaynakları nelerdir? Belirtiniz.
6. Yaşadığınız bölgenin eğitim imkânlarını ve bulunan eğitim kurumlarının isimlerini yazınız.
7. Yaşadığınız bölgenin gelenek ve görenekleri hakkında bilgiler veriniz.
8. Yaşadığınız bölgenin yeryüzü şekleri hakkında bilgi veriniz.
9. Yaşadığınız bölgenin haritasını bulup ödevinize ekleyiniz.
10. Konu ile ilgili olarak aile büyüklerinden, öğretmenlerden, okul ve ilçe kütüphanesinden, internetten yazılı, sözlü ve resimli kaynak araştırmasında yararlanabilirsiniz.
11. Çalışmalarınızın sonunda mutlaka yararlanılan kaynakları gösteriniz.
12. Dosyanıza Performans Ödevi Kapağı yapınız. Örnek kapak dosya aşağıda verilmiştir. Bundan yararlanabilirsiniz.
13. Performans ödevlerinizi bilgisayardan yazabileceğiniz gibi kalemle de yazıp hazırlayabilirsiniz.
14. Performans ödevlerinizin aşağıda verilen değerlendirme ölçeği ile değerlendirileceğini biliniz.
15. Çalışmalarınızı bir dosya haline getirip 5 Ocak 2007 tarihine kadar sınıf öğretmenine teslim ediniz.
16. Başarılar dilerim…