2015- 2016 Öğretim Yılında 8. Sınıflara kaç saat derse gireceğiz ?

beyin.bedava

Üye
Üye
Arkadaşlar malumunuz yeni sistemde Vatandaşlık dersi kalktı. Önümüzdeki yıl bu dersi telafi edecek bir ders eklenecek mi ? Yoksa sadece 2 saat İnkılap Tarihi mi olacak ? Norm fazlası olup olmama yönünden bu konu önem teşkil ediyor. Ders sayımız 1 saat eksilirse bir çok sosyal bilgiler öğretmeni maalesef ki norm fazlası olacak...

gaznelimahmut50

Yeni Üye
Üye

Telafi ders falan yok Hocam, ders saatimiz gelecek seneye azalıyor

dafne

Üye
Üye

6 saat olunca norm açılabiliyor, normla maaş karşılığını karıştırmayın 11 saatle norm fazlası değil ekders sıkıntısı olur maaş karşılığı dolmazsa idari görevle doldururlar keşke düşmeseydi tabii

beyin.bedava

Üye
Üye

Vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Bir sorum daha olacaktı. Ben annemin engellilik kaynaklı sağlık özrüyle bulunduğum okula atandım. Şimdi bu okulda norm fazlası olursam beni başka bir ilçeye gönderirler mi ?Yoksa annemin tedavi gördüğü ilçede başka bir okula mı atarlar ?

kerem21

Yeni Üye
Üye

Norm fazlası olan öğretmenler için ihtiyaç duyulan okullara atama yapılıyor. bulunduğunuz ilçede açık varsa orayı tercih edersiniz hizmet puanı sizden fazla olan yoksa ilçenizde tercih ettiğiniz okula yerleşirsiniz.