Arama sonuçlarınız

1. M

Milli Mücadele Ve Atom Bombasının Kullanılması

Milli Mücadele Ve Atom Bombasının Kullanılması teşekkürler
  2. M

Toprak Ana

Toprak Ana harika bir çalışma olmuş.elinize emeğinize sağlık
  3. M

Balıkesir yolculuğu

Balıkesir yolculuğu Sultan Fatih, tebdil-i kıyafetle köy köy, kasaba kasaba gezmek için seyahate çıkar. Yorulduğu bir sırada dinlenmek için gözüne ilişen bir kulübenin kapısını çalar. Karşısına çıkan kadıncağızdan içecek soğuk bir şey vermesini rica eder. Kadın ter içinde kalan misafirine...
  4. M

Napolyon'un Fatih hayranlığı

Napolyon'un Fatih hayranlığı St. Helen Adası’nda sürgünde olan Napolyon Bonaparte’a “Fatih Sultan Mehmed mi büyük, yoksa siz mi daha büyüksünüz?” sorusunu yöneltirler. Fransız hükümdarın yanıtı şöyle olur: “Büyüklükte ben onun çırağı bile olamam, çünkü ben, kılıçla zapt ettiğim yerleri henüz...
  5. M

Adem’in çocukları

Adem’in çocukları Sultan Mehmed, dışarıda gezerken, yanına gelen dilenciye bir altın verir. Dilenci aldığı parayı beğenmez. “Aman Sultanım, koskoca padişah kardeşine bu kadar mı para verir?" Padişah, nereden kardeş olduklarını sorunca da şöyle cevap verir: “İkimiz de Hazreti Adem’in çocukları...
  6. M

Padişahla mahkemelik olan Yahudi

Padişahla mahkemelik olan Yahudi Fatih Sultan Mehmed, yapılacak bir cami inşaatı için uygun görülen bir araziyi istimlâk eder. Ancak bu arazi bir Yahudi’ye aittir. İstimlâk kararına itiraz etmek için arazi sahibi Yahudi, kadının karşısına çıkarak padişahtan şikâyetçi olduğunu belirtir. Kadı...
  7. M

“Bu halkla ben dünyayı bile fethederim”

“Bu halkla ben dünyayı bile fethederim” Henüz 21 yaşında olan ve İstanbul’u fethetmeye karar veren Fatih Sultan Mehmed, orduya katılacak olan halkını imtihan etmek amacıyla sabahın erken saatlerinde tebdil-i kıyafetle başkent Edirne’nin pazarında dolaşmaya başlar. Çarşının bir ucundaki dükkâna...
  8. M

hapisteki papazlar

Hapisteki papazlar Fatih Sultan Mehmed, İstanbul’un fethinden sonra tüm hükümlüleri serbest bırakır. Ancak bu hükümlüler arasında yer alan iki papaz zindan çıkmak istemezler. Halka zulüm ve işkence eden Bizans İmparatoru’na, adaletli olmasını tavsiye ettikleri gerekçesiyle hapse atılan...
  9. M

7.sınıf Müfredatındaki Değişikliğe Göre Mi Gidiyorsunuz

ben müfredatı sene başında elime aldım ve baktım karman çorman olmuş ve bende bildiğim yollarla aldım konuları birleştire birleştire gittim.osmanlıdan hangi konuları almışsa müfredat oraları verdim.sonra kültür medeniyeti verdim.şimdi 1.dünya savaşı bitti ve bende kitabı açtım kitaptaki...
  10. M

Kurtuluş Savaşı Hazırlık Dönemi.kongreler Tablo Biçiminde

http://uploaded.to/?id=ogm987