Arama sonuçlarınız

1. E

bu sorunun cevabını bilen var mı

bu sorunun cevabını bilen var mı Demokrasi=demos+kratos=halk egemenliği=seçim=seçimlerle işbaşına gelen yöneticiler=B Şıkkıdır.
  2. E

seneye teog sınavında inkılap tarihi kalkacak mı ?

seneye teog sınavında inkılap tarihi kalkacak mı ? Kaldırılmasındaki amaç konusunda spekülatif yorumlarda bulunmak istemem. Yalnız şunu diyebilirim ki sınava dönük hazırlanan bir toplumuz.Sınavsız tüm dersler yabana atılıyor.Öğrencilerin bilinç düzeyi sınavsız olan derse önem verecek seviyede...
  3. E

6-7-8 MAKET PROJE Ödevleri

6-7-8 MAKET PROJE Ödevleri Teşekkürler sayın hocam...Gayet güzel...
  4. E

Derslerim Nasıl Geçiyor?

NASIL ANLATIYORSUNUZ?? Başlık "NASIL ANLATIYORSUNUZ??" Yazılmış mesajların çoğu ise "NE ANLATIYORUZ,NE ANLATMIYORUZ,SBS DE ÇIKAN KONULAR...... Gerçi bu yazılanlardan da çok ders çıkardım ancak dersi nasıl işlediğinizi de anlatabilirseniz daha faydalı olacağını...
  5. E

Osmanlı Pdişahları ve Atatürk Kronolojisi

OSMANLI PADİŞAHLARI TANITIMI RESİM BİRAZ KÜÇÜLTTÜM İSTEYENE BEDAVA MAİL YOLLARIM Sayın hocam emeğinize sağlık.Tebrikler...Nice güzel çalışmalara imza atmanız dileğiyle...mail yollarsanız sevinirim.
  6. E

MEB SOSYAL DERS E-KİTABI

Geçen senenin içeriği gibi geldi bana.Yeni öğretmen klavuz ve ders kitabı ile uyuşmuyor.Acaba ben mi yanlış gördüm.Lütfen birisi açıklayabilir mi bu farklılığı?
  7. E

'tarihin Işığında' Adlı Hazırladığım Proje Ödevi(bülten 500 Adet Bastık Sattık)

'tarihin Işığında' Adlı Hazırladığım Proje Ödevi(bülten 500 Adet Bastık Sattık) Hocam tebrikler...Sizin ve öğrencilerinizin aklına,eline sağlık.Kabul ederseniz bir önerim olacak. 'tarihin Işığında' ismini vermişsiniz.Ancak içerik Sosyal Bilgiler.Başlık içeriği tam yansıtmamış.Daha uygun bir...
  8. E

'tarihin Işığında' Adlı Hazırladığım Proje Ödevi(bülten 500 Adet Bastık Sattık)

'tarihin Işığında' Adlı Hazırladığım Proje Ödevi(bülten 500 Adet Bastık Sattık) Hocam tebrikler...Sizin ve öğrencilerinizin aklına,eline sağlık.Kabul ederseniz bir önerim olacak. 'tarihin Işığında' ismini vermişsiniz.Ancak içerik Sosyal Bilgiler.Başlık içeriği tam yansıtmamış.Daha uygun bir...
  9. E

Hangi Anlatım Yöntemini Kullanıyorsunuz (anket)

Hangi Anlatım Yöntemini Kullanıyorsunuz (anket) İşbirliğine dayalı öğrenme yönteminin oldukça etkili olduğuna inanıyorum.Ancak uygulama esnasında yaşanan sıkıntılardan dolayı fazla uygulama zamanı bulamadım.Grup çalışması ile yetindim.Bu yöntemle ilgili teori bazında değil de uygulama...
  10. E

Hangi Anlatım Yöntemini Kullanıyorsunuz (anket)

Hangi Anlatım Yöntemini Kullanıyorsunuz (anket) Tek bir öğretim yöntemi uygulamak eksiklik olur kanısındayım.Konuya göre, birden fazla öğretim tekniğini kullanmak daha doğru olandır.Bütün sene boyunca tek bir yöntemi hiç değiştirmeden uygulamak yanlıştır;Tekdüzelik bıkkınlık meydana...
  11. E

Sosyal Bilgiler Öğretimi

Sosyal Bilgiler Öğretimi teş...
  12. E

Sosyal Bilgiler Kavram Haritası

Sosyal Bilgiler Kavram Haritası teş...
  13. E

Kart Eşleştirme Yöntemi

Kart Eşleştirme Yöntemi teş...
  14. E

Yeni Sosyal Bilgiler Web Sitesi Duyurusu

Yeni Sosyal Bilgiler Web Sitesi Duyurusu Siteniz ayırlı olsun.Ziyaret ettim.Görsellik çok hoş olmuş.İçeriğine fazla bakamadım.Emeğinize sağlık...
  15. E

Sizce Ne Kadar Başarılıyız?

Sizce Ne Kadar Başarılıyız? Hiç de haklı değil.Öğretmenlik öncelikle rehberlik yapmaktır öğrenciye.Ona okuma zevkini de öğrenme aşkını da öğretmeni verebilir.Bunu yapamayanlar vicdandan bahsetmesinler lütfen.. Çocuk zaten söylediğiniz özelliklere sahip olsa sana ,bana ne gerek.İnternet senden...
  16. E

İnk. Ta. ve Atatürkçülük ders saatinin indirilmesine karşı YAPABİLECEKLERİMİZ

İnk. Ta. ve Atatürkçülük ders saatinin indirilmesine karşı YAPABİLECEKLERİMİZ İşi siyasete bina edenleri kınıyorum.Evet bir hedesizlik söz konusu Milli Eğitimimizde.Ancak,AKP nin siyasetine kızıp işi bu noktaya getirmek eğitimci arkadaşlara hiç yakışmıyor.Siyasi görüşümüz elbet olacak ama...
  17. E

Öğretmene Yararlı Bilgiler

Öğretmene Yararlı Bilgiler Teşekkürler...
  18. E

Toprak Ana

Toprak Ana teşekürler....Elerinize,beyninize sağlık:)
  19. E

Photshopta Düzenlenmiş Bayrak Fotoğrafları

Photshopta Düzenlenmiş Bayrak Fotoğrafları teş...
  20. E

Osmanlı Askerleri

teş.. Ellerinize sağlık