Arama sonuçlarınız

1. K

Sorunun Cevabı Konusunda Yardım Lütfen

cevap a, d olamaz. sadece ||| olmalı
  2. K

Sunu Demokrasinin Tarihsel Gelişimi

ellerinize sağlık hocam çok güzel olmuş
  3. K

Sunu Devletler ve Yönetim Biçimleri

elinize sağlık hocam çok güzel olmuş
  4. K

Demokrasinin Serüveni Doğru Yanlış Bilgi Yarışması

Demokrasinin serüveni ile ilgili bir sunu. Doğru yanlış bilgi yarışması.
  5. K

Sanayi Bitkileri

Fındık ve pirinç sanayi bitkisi midir?
  6. K

Osmanlı Tarihi

İsmail Çolak'ın kitabıdır. Osman Gazi'nin doğumundan başlayıp Kurtuluş Savaşı'na kadar anlatıyor. Aralarda güzel hikayeler de var. Tavsiye ederim.
  7. K

Jeopolitik ne demek?

Arkadaşlar soru çözerken jeopolitik diye bir kelime karşıma çıktı. Anlamını bilemedim. Bilen varsa lütfen söyleyebilir mi?
  8. K

Yaz Tatili için öğrencilere kitap önerileri

Ahmet Yılmaz Boyunağa'nın ve Hasan Nail Canat'ın tarih kitapları var çok güzel.Ayrıca İsmail Çolak'ın Osmanlı tarihi adlı kitabı var. Bunları ödev verebilirsiniz.
  9. K

Kelime Oyunu İpek Yolunda Türkler

bu oyunları nasıl yapıyorsunuz?
  10. K

Kelime Oyunu İpek Yolunda Türkler

hocam elinize sağlık çok güzel olmuş
  11. K

Demokrasinin Temel İlkeleri

1)Milli egemenlik 2)Hürriyet ve eşitlik 3)Hukukun üstünlüğü 4)Çoğulculuk ve katılım 5)Seçimler ve temsil 6)Siyasi partiler
  12. K

Yönetim Biçimleri

4 tane yönetim biçimi vardır. Bunlar: Monarşi Teokrasi Oligarşi Cumhuriyet Monarşi: Tek kişili yönetimdir. Hükümdarın sözüne kimse karışamaz ve yargılayamaz. Padişahın yanında milletin seçtiği bir meclis varsa ama yine de hükümdarı millet seçemiyor ve kararlarına karışamıyorsa buna meşruti...
  13. K

çok acil gerekli/ Türk dünyası

Kazakistan Türkmenistan Azerbaycan Türkiye Özbekistan KKTC Kırgızistan Bu devletlerin baş harfleri ile kurulabilecek kelimelere ihtiyacım var. İçinde 2 sesli harf ekleyebilirim. Lütfen fikirlerinizi söyleye bilir misiniz?
  14. K

karne ile ilgili karikatürler

15. K

yeraltı kaynakları doğal etkenlere mi beşeri etkenlere mi örnektir?

Yer altı kaynakları doğal etkenlere mi beşeri etkenlere mi örnektir? Bu onuda kafam çok karıştı. Her kaynakta farklı yazıyor.
  16. K

Bilgi yarışması

kaynaklardan faydalanarak şıkkı kaldırmalarını da isteyebilirsiniz
  17. K

İpuçlarından bul

Dört halifeden biri Hicri takvimi oluşturan halife Türkler ile ilk ilişkiyi kuran halife Adaleti ile bilinen halife _ _ _ _
  18. K

İpuçlarından bul

Karahanlılar