Arama sonuçlarınız

1. B

5.SINIF SOSYAL BİLGİLER. AÇIK UÇLU 1.DÖN.1.YAZILI (Yeni özgün sorular)

Hocam sorular güzel ama kapsam geçerliliği yok! Medeniyetlerden sorduğunuz soruların toplam değeri 60 puan! Halbuki en fazla 20 puan olabilir.
  2. B

6.SINIF SOS.BİL-AÇIK UÇLU 1.DÖNEM 1.YAZILI (Özgün sorular)

Hocam sorular güzel fakat soru-konu dağılımına uygun değil. İl mem'in sayfasında soru-konu dağılımı var, ona uygun olması lazım.
  3. B

Batı Cephesi

Yani sadece orduyla ilgili karar alabilme, ordunun gücünü arttırmaya yönelik kanun çıkarma hakkına sahip sadece!
  4. B

Batı Cephesi

Madde 1 – Millet ve memleketin mukadderatına bilfiil vaziülyet yegane kuvveti âliye olan ve âzasından her birinin Kanunu Esasi ve Teşkilatı Esasiye Kanuniyle hukuk ve masuniyeti teşriiyesi tabiatiyle mahfuz ve şahsiyeti maneviyesi Başkumandanlığı haiz bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi kuyudu...
  5. B

Batı Cephesi

Bu konuda 26 numaralı slatyyaki bilgiler doğru değil, Mustafa kemal meclisin tüm yetkilerini almadı! Nutukta Atatürk konuyu anlatmış; Başkumandanlığıma yapılan itirazlar; Efendiler, bu önergem, sureti haktan görünerek tekliflerde bulunanlann gizli niyetlerini açığa çıkarmaya vesile teşkil...
  6. B

Doğu ve Güney Cepheleri

Ordu ile temas; Şimdi efendiler, ilk iş olmak üzere bütün ordu ile temasa gelmek lazımdı. Erzurum'da 15. Kolordu Kumandanı'na 21 Mayıs 1919'da yazdığım bir şifrede "Genel ahvalimizin almakta olduğu vahim şekilden pek üzüldüğümü ve elem duyduğumu; millet ve memlekete borçlu olduğumuz en son...
  7. B

Doğu ve Güney Cepheleri

Bu konuda 4 numaralı slaytta Kazım Karabekirin verdiği bilgi doğru değil, milli mücadele yıllarında tek düzenli ordu onun ordusu değildi, Atatürk nutukta saymış düzenli orduları ve bu yüzden ben o kısmı şöyle değiştirdim ; Mondros Ateşkes Anlaşması’ndan sonra emrim altındaki 15. Kolorduyu...
  8. B

Sunu Osmanlı Devletinde Yenilik Hareketleri

Bu slaytta 43 numaralı slayttaki şu sorunun doğru cevabı yanlış verilmiş, Osmanlı Devleti uzun yıllar yabancı ülkelerde sürekli elçilikler kurmayı uygun görmemiştir. Bu anlayış ilk defa hangi devirde değişmeye başlamıştır? Ben cevabı 3. Selim diye değiştirdim, çünkü Lale devrinde kurulan...
  9. B

Sunu Osmanlı Devletinde Yenilik Hareketleri

Ben bu kısmı şöyle anlatıyorum; Çiçek aşısını Avrupalılar bizden öğrendi,ama bizden öğrendikleri lokman hekim uygulaması şeklinde, ama Avrupaya geçtiğinde onlar daha da geliştirdi ve modern tıp aşısı haline getirdiler,biz de o halini aldık.
  10. B

Avrupa'da Uyanış

Özellikle coğrafi keşiflerin siyasi-ekonomik-sosyal-bilimsel-dini eşleştirmesini yaptım ki çoğu öğrenci bu eşleştirmeyi yapamıyor, malum,sınavlarda çok çıktığı için gerekli gördüm bunu.
  11. B

Avrupa'da Uyanış

Arkadaşlar Erkan hocamızın slaytını biraz daha geliştirdim, bence biraz eksiklikler vardı, üstünde gerekli oynamalar yaptım, öğrencilerin öğrenebilmesi bakımından uygun olduğunu düşünüyorum.
  12. B

Sosyal Bilgiler 7. Sınıf 1. Dönem 2. Yazılı Sınavı

sayın hocam, bence kapsam geçerliği düşük, çünkü 2-3 soru sorulması gereken yerden hiç sormamışsınız, Avrupa'da uyanış gibi çok önemli bir konudan hiç soru sormamışsınız, ayrıca ilk konulara fazla soru ayırmışsınız.
  13. B

İtiraz edilen Sosyal Kültürel Alan Sorusuna MEB Yanıtı

İtiraz edilen Sosyal Kültürel Alan Sorusuna MEB Yanıtı benim de istediğim gibi bir açıklama olmuş :) soruları bağımsız düşünün,kendi içinde düşünün demek istemiş, soru ezberletmeyin demiş resmen. kaldı ki soru ezberlettiğinizi düşünelim, e o zaman farklı milletler demek çok uluslu demektir,bu...
  14. B

Demokrasi İle Test Soruları

Demokrasi İle Test Soruları 13. sorunun doğru cevabı yok,keza ilk kanunlar sümerlerde lagaş kralı urukagina'ya ait, sizin doğru cevap olarak düşündüğünüz hammurabi ise ilk anayasayı yapmıştır.
  15. B

<TürK ßüYüKLeRi KeNDi YaPıMıM GüZeL ßiRŞeY oLDu>

<TürK ßüYüKLeRi KeNDi YaPıMıM GüZeL ßiRŞeY oLDu> şaka gibi