Arama sonuçlarınız

1. H

2012-2013 halk kültürü 678 plan

2012-2013 halk kültürü 678 plan teşekkürler
  2. H

tc inkılap tarihi performans görevi

1919-1923 yılları tarih şeridi hazırlama
  3. H

7.sınıf performans görevi

afiş hazırlama
  4. H

6.sınıf performans görevi

yaşantımızın tarih şeridi hazırlayalım
  5. H

inkılap tarihi konularını nasıl işliyorsunuz?

inkılap tarihi konularını nasıl işliyorsunuz? Ders kitabının dili ağır, tasarımı kötü, başlıklar konuları açıklamıyor,konularla ilgili uzun metinler sanki "öğrenci konuyu evde okur gelir" varsayımıyla hazırlanmış. Kısacası karmaşık ve zaman kaybı. Ben de kitaba fazla bağlı kalmıyorum. Konunun...
  6. H

Derslerim Nasıl Geçiyor?

NASIL ANLATIYORSUNUZ?? Ben, içerisinde fazla yeni kavram ve terim olmayan, çocukların zaten önceden bildikleri, fikir sahibi oldukları konulara yıllık plandan daha az zaman ayırıyorum, Tırtıkladığım bu fazla zamanı, matematik coğrafya gibi öğrenilmesi güç (matematik coğrafya konuları bence...
  7. H

Balon

Balon "zıkkımın kökü" filmi'nden bir alıntı galiba
  8. H

Cumhuriyet Ve Demokrasi Arasındaki Farkı Nasıl Açıklanmalı???

Cumhuriyet Ve Demokrasi Arasındaki Farkı Nasıl Açıklanmalı??? demokrasi bir idealdir, yani düşünsel ve pratik olarak eşitlikçi,adaletli,insancıl bir yaşam kurgusudur. daha çok felsefi bir kavramdır. bu kavramı çocuklara basit tanımlarının yanına yaşamdan örnekler ekleyerek açıklıyorum...
  9. H

Üniteler, Kazanım Sayıları, Ders Saati ve Oranları -20-09-2010-

Üniteler, Kazanım Sayıları, Ders Saati ve Oranları -20-09-2010- teşekkürler sayın hocam
  10. H

Nasıl Ders İşliyorsunuz?

DERSLERDE ESKİ USUL MÜ DEVAM EDİYORSUNUZ YOKSA ÖĞRENCİ MERKEZLİ Mİ? öyle bir hal aldı ki yetenekli, çalışkan öğrenciler ders dışı sosyal etkinliklere katılmak istemiyorlar sbs ye çalışacağız diye, üstelik klavuz kitaplarda önerilen yöntemlerle işlenen dersler sbs ile de örtüşmüyor. eski...
  11. H

Nasıl Ders İşliyorsunuz?

DERSLERDE ESKİ USUL MÜ DEVAM EDİYORSUNUZ YOKSA ÖĞRENCİ MERKEZLİ Mİ? eğitimdeki bu 'yeni yaklaşım' ülkemizdeki hızlı tren macerasına benziyor, altyapı oluşturmadan makinistlere hızlı gidin dediler, gittiler. sonuç, malum facia gerçekleşti. bizde soğuk duvarlar,kara tahta ve perişan öğrencilerle...
  12. H

Nasıl Ders İşliyorsunuz?

DERSLERDE ESKİ USUL MÜ DEVAM EDİYORSUNUZ YOKSA ÖĞRENCİ MERKEZLİ Mİ? ben de hazır notları verme gafletinde bulundum yüzüne bile bakmadılar, kendileri yazarken hiç olmazsa birşeyler kalıyordu akıllarında.
  13. H

Seminer Dönemi Çay Yasağı

o müdürlere benden "selam"söyleyin, onlar anlar